Testosteronu Artırmak

Testosteron Artırmak testosteronu artırmak Testosteronu Artırmak testosteron artirmak

Hepimizin bildiği gibi her erkeğin testosteron hormonuna ihtiyacı vardır. Erkeğin güç kaynağını oluşturan bu hormon ne yazık ki modernleşen yaşamımızla birlikte düzgün salgılanamamakta. Erkeklerin testosteron seviyesini yüksek tutmaları sağlıklı bir bünyeye sahip olma açısından da çok önemlidir.  Ayrıca kas gelişimi, cinsel güç hatta iyi hissedebilmek için gereklidir. Testosteronu artırmak için yapmamız gereken en önemli 4 konuyu sizler için listeledik.

Beslenme

Beslenme testosteronu artırmak Testosteronu Artırmak beslenmeTestosteronu artırmada doğru beslenme çok önemlidir. Öncelikle düşürücü etkenlere dikkat etmek, şeker ve benzeri işlenmiş gıda maddelerinden uzak durmak gerekiyor.  Çok yağlı yiyeceklerden kaçınarak, yağları doğal ve sağlıklı yollardan az miktarda almak gerekir. Bu yağları balıklardan alabileceğiniz gibi doğal zeytinyağı ve tereyağından da alabilirsiniz. Ayrıca öğünlerinizde yumurta, yağsız kırmızı et ve meyve bulundurmaya çalışın. Yine mümkün olduğunca az yağlı süt ve peynirlerle de kalsiyum almaya özen gösterin.

Bunların dışında karides ve istiridyenin barındırdığı vitamin ve mineraller sayesinde testosteron seviyesi artırıcı özelliği bulunmaktadır.

Antrenman

Antrenman testosteronu artırmak Testosteronu Artırmak antrenman

Spor yapmıyorsanız hemen antrenmanlara başlayın. Eğer hali hazırda kas gücü gerektiren sporlardan herhangi birini yapıyorsanız; antrenman şiddetini ve sıklığını artırın. Birden koşu mesafenizi veya kaldırdığınız ağırlıkları inanılmaz şekilde artırmaktan bahsetmiyoruz. Normalde yaptığınız antrenmanları makul ölçülerde, kendinizi daha fazla yormaya çalışarak zorlaştırabilirsiniz. Bu şekilde testosteron seviyeniz artarken kaslanmanız da hızlanacaktır.

Takviyeler

Takviyeler testosteronu artırmak Testosteronu Artırmak takviyeler

D vitamini testosteronu artırma konusunda çok önemlidir. Balık ve süt ürünlerinden de elde edebileceğiniz bu vitamini güneş ışığında kalarak da kısmen elde edebilirsiniz. Güneş ışığı vücudunuzun D vitamini üretmesini sağlamaktadır.

Doğal yollarla birlikte vitamin ve mineral takviyeleri de yapabilirsiniz. Burada unutmamanız gereken D vitamini ve Çinko’nun testosteron seviyesini artırdığı gerçeği.

Stres Azaltmak

Stres testosteronu artırmak Testosteronu Artırmak stres

Stres testosteron seviyesini düşüren bir etkendir. Stres kortizol seviyenizi artırırken testoren seviyenizi düşürür. Testosteronu artırmak istiyorsanız stresten uzak durmanız gerek. Sürekli hale gelmiş stresin de cinsel hayatınıza olumsuz yansımaları olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir