Şampiyon Antrenör: Namık Sultanov

Azerbaycan karate camiasının en bilinen isimlerinden Namık Sultanov, kariyerini profesyonel boks antrenörlüğü ile büyütmeye devam ediyor. 2012 yılından bu yana profesyonel boks ile ilgilenen Namık Sultanov, yoğun antreman programıyla her gün yükselenler listesinde ön sıralara yerleşti bile. 29 yıllık spor birikimini ve tecrübesini kendilerinden sonra gelen nesillere aktarmak için mücadele eden Namık, spor ahlakının çok ufak yaşlarda işlenmesi gerektiğini ve spor ahlakı ile yetişen nesillerin geleceğe daha güçlü hazırlandıklarını savunanlardan. Bu vizyonu ile başarılı işlere imza atan Namık, İstanbul Anadolu Yakasında 4 yaşından itibaren tüm yaş gruplarına temel eğitimden başlayarak profesyonel boks dersleri veriyor. Kendisinin de 4 yaşında başladığı spor hayatına, her yaş kesiminin adım atması için teşvik edici tavırlar sergiliyor.

 

Sosyal Sorumluluk Projeleri

Anadolu Yakası’nda bulunan bir çok spor salonunda özel ve grup dersleri veren Namık Sultanov, amacının kar gütmekten ziyade, herkesi spora yöneltebilmek olduğunun altını çizdi. Sosyal sorumluluk projelerinde de yer almaktan onur duyan Namık, yeteneği olan, maddi imkanı olmayan yada farklı sebeplerden spor için bütçe ayıramayan genç nesli spora teşvik edebilmek ve yeteneğini köreltmemek adına ücret almadan grup derslerine dahil ettiğini bildirdi. Geçim kaynağının verdiği dersler olmasına rağmen önceliği asla maddiyat olmayan güzel yürekli bir spor sevdalısı…

 

Yeni Şampiyonluklar Yolda

Namık Sultanov

Çevresi ve öğrencileri tarafından çok sevilen bir isim olmayı başaran Namık Sultanov, ülkemizde de sayısız başarılara ulaşmayı hedefliyor. Bu hedefi doğrultusunda sporcularını şampiyonluğa taşımak için elinden gelen eforu sarfediyor. Aynı zamanda kendisi de Dünya Şampiyonluğu için yoğun tempoyla antremanlarına devam etmekte. Yakın zamanda ülkemiz adına dövüşeceğini ve şampiyonlukla döneceğini belirten Namık adeta kendini bu yola adamış bir profesyonel sporcu.

 

Namık Sultanov Dünya ve Avrupa Şampiyonu

Namık Sultanov Antrenör

29 yıldır dövüş sporlarıyla ilgilenen sayısız madalyalara, şampiyonluklara ve kupalara sahip sporcu, hazırlıklarını tamamladığını ve bu yıl aynı performansla ringlere geri döndüğünü, şampiyonluklarının yanına bir yenisini ekleyeceğini bildirdi. Başarıyı yakalamak için hedefe kenetlenmenin altın kural olduğunu vurgulayan Namık, konsantrasyon olgusuna 4 yaşından beri hakim olduğunu ve bu konsantrasyon bilgeliğinin ona her defasında altın madalya olarak geri döndüğünü bildirdi. Henüz 6 yaşında ilk şampiyonluğunu yaşayan Namık o yıl kendine “Altın kural = Altın madalya” diye bir mantalite edindiğini ve 29 yıl boyunca bu mantalitenin kendisine sadece zafer kazandırdığını söyledi.

 

Farklı bir ülkeden geldiği halde kısa sürede başarı yakalayan, kendini sadece hedeflerine ve spora adayan Namık Sultanov’a başarılar dileriz.