Kadınları anlamak gibi ütopik bir konudan bahsetmek yerine size ilişkiler konusunda bazı öneriler sunmak istedik. Nasıl olsa onları hiçbir zaman tam olarak anlayamayacağız; fakat yine de durumu idare etmek gerekiyor.

Erkekler olarak çok fazla hata yapıyoruz. İlişkiler konusunda hepimiz bugüne kadar bir çok şey yaşadık, buna başarısızlıklar da dahil. İşler ciddiye binmeye başladığında hepimizi bir stres sarar, kasılırız. Hepimiz biliriz ki çok karmaşık bir süreç bizi bekliyordur.

Herneyse yazıya girene kadar bile stres olduk. İlişkiye başlamadan önce ve hemen başında yaptığımız hatalara gelecek olursak şöyle sıralayabiliriz;

Fazla olgun davranmayın

Tabii ki bir ergen gibi davranın demiyoruz. Olgunluk ve ağırbaşlılık işini çok fazla abartmayın. Bir baba gibi sürekli akıl veren bir rol üstlemeyin. Bunun yerine arkadaşı, dostu olmaya çalışın. Çoğu zaman beni anlamıyorsun, beni dinlemiyorsun şeklinde çıkışları bu yüzden duyarsınız. Hata yapıyorsa da yanında olun.

Olduğunuz gibi davranın

Yalancının mumu yatsıya kadar sözüne fazlasıyla inanıyoruz. Yalan söylemek veya bir şeyleri olduğundan daha farklı göstermek sizi bir yere kadar götürecektir. Gerçek er ya da geç ortaya çıkacaktır. Bu durum ortaya çıktığında güvensizlik problemiyle uğraşmak yerine karşınızdakine olduğunuz gibi davranın, dürüst olun. Ayrıca iyi bir yalancı değilseniz gerçekler çok daha kısa sürede ortaya çıkacaktır.

Özgüven – Narsizm Sorunsalı

Kendine güven konusuyla kendini beğenmişlik arasında cidden çok ince bir çizgi var. Kendinizden bahsederken eğer abartıya kaçarsanız ve bu sürekli hale gelirse itici bir hal alacaktır. Ayrıca kendinizin sadece iyi yönlerinden bahsetmekten de kaçının. Hataları kabul etmek de bir özgüven göstergesidir.

Kontrolünüzü Kaybetmeyin

Buluştuğunuzda çok fazla alkol alıp saçmalamak gibi şuursuz davranışlardan kesinlikle kaçının. Bu sizi hem bir ergen gibi gösterecek hem de kız arkadaşınıza çile çektirecektir. Siz sarhoş olduğunuzda sizi eve taşıyan bir kadın bu durumda fazlasıyla olumsuz etkilenecektir.

Burnu havada olmayın

Bir başka deyişe “cool” olma işini de fazla abartmayın. Her şeyi ilk olarak karşıdan beklemeyin. Alttan almaya ve sürekli olarak iyimser davranmaya kendinizi alıştırın. Ayrıca kadınlar övgü duymaktan da çok hoşlanır. Onu överek “cool” olmaktan ödün vermiş olmazsınız.