Volye Arkadaşlık Sitesi İnceleme

Arkadaşlık siteleri hakkında yazdığımız yazıların epey ilgi görmesinden sonra arkadaşlık sitelerine daha detaylı incelemelerde bulunacağımız yazılar hazırlıyoruz. Sıfırdan oluşturduğumuz profillerle bu tanışma sitelerinin genel görüntülerini ve kullanım deneyimini sizlerle paylaşmayı amaçlıyoruz. Tamamen ücretsiz olma iddiasıyla ortaya çıkan volye arkadaşlık sitesini sizler için inceledik;

Tamamen Ücretsiz

Volye Arkadaşlık Sitesi

İnceleme için bir sürü alternatifimiz olmasına rağmen araştırmamızın başında “tamamen ücretsiz” ibaresi dikkatimizi çekti. Mesajlaşma vb. ayrıcalıklar için herhangi bir ücret talep etmediklerini belirten volye arkadaşlık sitesi bu yönüyle olumlu düşünmemizi sağladı.

Üyelik Aşaması

Volye Arkadaşlık Sitesi

Hemen üye ol butonuna basarak ilerliyoruz ve karşımıza oldukça kısa ve net bir form çıkıyor. Özellikle bu aşamada çok az bilgi talep etmesi ve herhangi bir şart koşmaması da artı puan. Bu kadar az bilgi talebinden sitede bir eşleştirme mantığının olmadığını tahmin edebiliyoruz.

İlk Ekran

Volye Arkadaşlık Sitesi

Üyeliğimizi tamamladıktan sonra karşımıza gelen ilk ekranda bir sürü fotoğrafsız üye ile karşılaşıyoruz. Bu biraz olumsuz gözükse de “Hemen Bul” sayfasında devam ederek fotoğraflı üyelere de ulaşabiliyoruz. Sayfalarda dolaştıkça çok fazla fotoğrafsız ve garip isimli hesapla karşılaştık. Aynı zamanda bu sayfalarda bazı mankenlerin fotoğraflarıyla da hesaplar açıldığını tespit ettik.

Tanışabileceğimiz üyeler arasında çok basit bir filtrelemeyle ilerleyebiliyoruz. Volye arkadaşlık sitesinde sadece cinsiyet, yaş, şehir ve meslek başlıklarından seçimler yaparak filtrelemeyi daraltabiliyoruz. Formun bu kadar kısa olması ilk aşamada işi kolaylaştırsa da doğru kişiyi bulma konusunu zorlaştırabiliyor.

Online Üye Sayısı

Siteye üye olmadan önce herhangi bir online kişi sayısı görememiştik. Giriş yaptıktan sonra online üyeleri şimdi tanış başlığı altında görebiliyoruz. Butona bastık ve karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran geldi;

Volye Arkadaşlık Sitesi

8-10 tane adamdan başka kimse yok. İçerisi kıraathane gibi 🙂 Önyargılı davranmıyoruz ve bir süre bekliyoruz. Yaklaşık 1 saat sonra tekrar kontrol ettiğimizde de durum böyle görünüyor;

Volye Arkadaşlık Sitesi

Ne yazık ki içerde hiç çevrimiçi kadın yok. Bir arkadaşlık sitesi için kötü bir durum. Eğer erkeklerle tanışmak istiyorsanız volye arkadaşlık sitesi iyi bir alternatif olabilir ama kadınlarla tanışmak isteyenler için çok doğru bir yer gibi görünmüyor.

İçerde dolaştıkça bazı profillerin sinkaflı isimlerle oluşturulduğunu ve bunların sayılarının hiç de az olmadığını gördük. Bunların görüntülerini sizlerle paylaşamıyoruz fakat; üye olup giriş yaptığınızda çok derinlere inmeden siz de görebilirsiniz.

Sonuç

Volye arkadaşlık sitesi, sade tasarımı ve tamamen ücretsiz vaadiyle bizleri kendine çekmeyi başarmıştı fakat; ne yazık ki içerdeki ortam bizi pek sarmadı. Dilerseniz siz www.volye.com adresinden bir üyelik oluşturup bu ortamı deneyimleyebilirsiniz, belki sizin hoşunuza giden bir şeyler olabilir.

Eğer volye arkadaşlık sitesi ilginizi çekmediyse “En popüler 10 Arkadaşlık Sitesi” ve “En Popüler Arkadaşlık Uygulamaları” yazılarımızı inceleyebilirsiniz.