En popüler 10 Arkadaşlık Sitesi 2020

Aşk kapıyı çalmıyorsa iş başa düştü demektir! Günümüz teknolojisini zaten sıklıkla aradığımızı bulmak için kullanıyoruz, ama Google her istediğimizi yapamıyor gibi görünüyor, ne dersiniz? Siz ne arıyorsunuz bilemiyoruz tabii ki ama aradığınız aşkı ya da aradığınız ilişki tipine göre sonuçları arkadaşlık sitesinden bulmanız mümkün gözüküyor. Kesinlikle çevrenizde bu siteler sayesinde bir sürü kişiyle tanışmış, bazen kısa, bazen de uzun ilişkilere yelken açmış olanlar vardır. Ne kadar doğru orası bilinmez ama bu durumun kulaktan kulağa yayıldığı bir gerçek.

Sponsorlu Video

Havalar ısınmış ve henüz yazın başındayken yalnız olanlarımız için yeni bir ilişki hiç de fena olmayacaktır. Biz, size aradığınız ilişkiyi bulmanızda ne yazık ki yardımcı olamıyoruz fakat; nerelerden bulabileceğiniz konusunda fikir sahibi olmanızı sağlayabiliriz. Sizler için ülkemizdeki en popüler 10 arkadaşlık sitesini, kısa açıklamalarla beraber listeledik. İşte o siteler;

Tinder.com Arkadaşlık Sitesi & Uygulaması

Tinder Arkadaşlık Sitesi

Tinder uygulama olarak çıktığı yola uzun bir süredir web sitesi olarak da devam ediyor. Web versiyonunun yayına alınmasından sonra Tinder’ı da bir arkadaşlık sitesi olarak kabul edebiliriz. Ülkemizde oldukça popülerleşen Tinder nasıl arkadaş bulurum? sorusuna cevap niteliğinde bir yer olmayı başardı. Yaşadığınız şehirde ya da belirlediğiniz bir konumda (plus abonelerinin ayrıcalığı) tarama yaparak size yakın olan Tinder kullanıcılarına ulaşabiliyorsunuz. Bilmeyenler için söyleyelim mesajlaşabilmeniz için karşılıklı olarak iki kişinin birbirini beğenmesi gerekiyor. Eğer kaçırmak istemediğiniz bir kişi olursa da “super like” göndererek o kişinin sizi farketmesini sağlayabiliyorsunuz. (Super like sınırlı olarak gönderilen bir bildirim. Uygulama içinde ödeme yaparak bu özelliği daha fazla kullanmanız mümkün olabiliyor.) Tinder kesinlikle en iyi arkadaşlık sitelerinden biri.

Hem yeni kullanacaklara hem de bir süredir Tinder kullananlara yönelik hazırladığımız yazının bağlantısını da aşağıya bırakıyoruz; 

Buradaki öneriler sayesinde Tinder uygulamasından daha yüksek bir verim almanız söz konusu olabilir. Tabii ki bu yazıda belirtilenler tavsiye niteliğindedir ve size yardımcı olmayı amaçlar.

Siberalem.com Arkadaşlık Sitesi

Siberalem Arkadaşlık Sitesi

Siberalem, ülkemizin en eski ve en kalabalık arkadaşlık sitesi. Öyle ki site 14 yıldır faaliyet gösteriyor. 23-50 yaş arasındaki üyelerin çoğunluğu oluşturduğu sitede yaklaşık 15 milyon kayıtlı üye bulunuyor ve bu üyelerin büyük bir bölümü de tahmin edilebileceği üzere bekar. Tüm bunların yanında en fazla online kullanıcıyı yakalayacağınız arkadaşlık sitesi de muhtemelen Siberalem olacaktır.

Badoo.com Arkadaşlık Sitesi

Badoo Arkadaşlık Sitesi

Badoo, yabancı kaynaklı bir site olmakla beraber yaklaşık 210 milyon kayıtlı üyeye sahip. Bu kalabalık içerisinde Türkiye’den üye olanlar hiç de az değil! Ülkemizde de oldukça popüler olan bu siteye ücretsiz şekilde üye olabilir ve doğru kişiyle eşleşmeye çalışabilirsiniz. Ayrıca Badoo aynı mekânda ya da yakınlarınızda bulunan insanları da tespit edebiliyor.

İstanbul.net Arkadaşlık Sitesi

Arkadaşlık Sitesi

Bu arkadaşlık sitesi  “Aradığın aşk yanı başında” sloganıyla semtinizdeki insanlarla tanışmanızı sağlıyor. Sadece İstanbul’a özel olan sitede yaklaşık 4 milyon üye bulunuyor. Benim şehrime özel neden böyle bir arkadaşlık sitesi yok diyorsanız üzülmeyin, aynı gruba ait şu illere özel arkadaşlık siteleri de bulunuyor; Ankara, İzmir, Balıkesir, Bursa, Edirne, Eskişehir, İzmit, Kayseri, Manisa, Muğla, Samsun, Çanakkale, Hatay, Mersin, Sakarya ve Tekirdağ. Eğer bu şehirlerde veya yakınında yaşıyorsanız bu siteleri de kullanabilirsiniz.

Pempepanjur.com Arkadaşlık Sitesi

Pempe Panjur Arkadaşlık Sitesi

Kısa süreli ilişkiler arıyorsanız, ya da ciddi bir ilişkiye kendinizi hazır hissetmiyorsanız burası sizin için uygun bir yer değil ne yazık ki. Açıldığı günden bu yana “Ciddi evlilik sitesi” olarak tanıtılan Pempe Panjur’un yaklaşık 2 milyon kayıtlı üyesi bulunuyor. Sitede gizlilik konusuna özellikle dikkat edilmiş. Sitede tüm üyeler arasında arama yapamıyor, sadece site sayesinde eşleştiğiniz kişilerle iletişim kurabiliyorsunuz. Siz de pembe panjurlu bir evin hayalini kuranlardansanız burası tam size göre!

ecift.com Arkadaşlık Sitesi

eçift Arkadaşlık Sitesi

E-Çift olarak da telaffuz edebileceğimiz bu arkadaşlık sitesinde yaklaşık 4 milyon kayıtlı üye bulunuyor. Anasayfada paylaşılan kız/erkek oranı eğer doğruysa bu sitede dengeli bir dağılımdan söz edebiliriz. (%51 Erkek, %49 Kadın) Bu siteyi de ciddi ilişki arayanlar için önerebiliriz; zira bu site de kendini o şekilde konumlandırıyor. Üyeleri arasında yaptığı anketlerle farklı analizler  ve sizin hakkınızda çıkarımlar yapan bir sisteme sahip. Aklınızda uzun süreli ve evliliğe giden bir ilişki varsa E-Çift’i deneyebilirsiniz.

E-Nişan Arkadaşlık Sitesi

Son zamanlarda popülerleşmeye başlamış bir “ciddi” arkadaşlık sitesi de e-nişan. Amacı sadece evlilik olanlar için özel hazırlanmış bu platform kullanıcılarını nişanlamayı vaad ediyor 🙂 Eğer arkadaşlık siteleri arasında ciddi yani evlilik amaçlı olanlarla ilgileniyorsanız buraya da bir göz atabilirsiniz. Halihazırda 23.000 üzerinde kullancısı olduğunu belirten arkadaşlık sitesinde ücretli servisleri GSM operatörleri üzerinden de kullanabiliyorsunuz.

Volye.com Arkadaşlık Sitesi

Volye Arkadaşlık Sitesi

Bu siteyle ilgili uzun süre önce bir inceleme hazırlamıştık buradan ulaşabilirsiniz. O günden bugüne içerideki kitlenin genişlediğini ve kullanıcı sayısının arttığını gözlemledik. En iyi arkadaşlık siteleri arasına girer mi bilmeyiz ama en popüler arkadaşlık sitelerinden biri olduğu gerçek. Girip bir şansınızı deneyin

Eğer bu sitelerle ilgili deneyimleriniz varsa sizler de yorumlar aracılığıyla bizle paylaşın. Bu listenin yetersiz olduğunu düşünüyorsanız sizin için en iyi arkadaşlık sitesi hangisidir? Ya da en popüler arkadaşlık siteleri 2020 listemize girmesi gereken başka bir site var mıdır? Bu sorulara cevaplarınız var ise sizi yorum bölümüne alalım! 🙂

Not: Bu yazıyızı yazdığımız günden sonra burada paylaştığımız sitelerden kapananların sayısı oldukça fazla oldu. En popüler arkadaşlık siteleri listesini 2020 yılında güncellemeye devam edeceğiz. 2020 Arkadaşlık Siteleri için takipte kalın.


En Popüler Arkadaşlık Uygulamaları için Tıklayın!