Fatch Arkadaşlık Uygulaması – İnceleme

Merhaba, arkadaşlık uygulamaları ve siteleriyle ilgili daha önce ayrıntılı yazılar yazmıştık. Şimdi de yeni yayınlanan uygulamaları kendi özelinde incelemeye başlıyoruz. App Store üzerinde popülerliğiyle öne çıkan bir uygulamayı, Fatch arkadaşlık uygulamasını inceliyoruz.

Öncelikle belirtelim, bu yazı sponsorlu bir yazı değildir. Yazının devamında zaten bunu rahatlıkla anlayabileceksiniz 🙂

 

 

fatch arkadaşlık uygulaması

Kayıt

Fatch arkadaşlık uygulamasına sadece Facebook ile kayıt olabiliyoruz, basit izinlerle uygulamaya giriş yapabiliyoruz. Uygulamanın ilk ekranında kullanıcıların fotoğraflarını paylaşması ise bizlerde bir soru işareti oluşturdu. Bunlar gerçek kullanıcılar mı acaba?

 

Kullanım

Fatch arkadaşlık uygulamasına giriş yapar yapmaz Tinder’daki kullanımın birebir aynısı olduğunu görebiliyoruz. Bunların haricinde üst kısımda VIP üyelik ve elmas detayı gözümüze çarpıyor. İlk bakışta programı kullanma koşulu olarak para verme düşüncesi doğuyor.

Fatch’i kullandıkça aslında yakın çevrenizde olmayan profilleri karşınıza çıkarttığını yavaş yavaş anlıyorsunuz. Bir anda profillerdeki uzaklık bilgisi kayboluyor. Sağa sola attıkça gelen profillerin ciddi anlamda bir elemeden geçirildiğini düşünmeye başlıyorsunuz, hatta gerçek olamayacak kadar ve aynı zamanda da amatör gözükmesine dikkat edilmiş profiller karşınıza çıkıyor. Buradan kimse itham altında bırakmak istemeyiz; ama profiller bariz şekilde sahte gibi duruyor.

 

 

 

Fatch arkadaşlık uygulaması

Fatch arkadaşlık uygulaması

İlk Engel

Fatch arkadaşlık uygulamasını kullanmaya başlar başlamaz her profile mesaj atabildiğimizi görüyoruz fakat; bir şartla: VIP ÜYELİK.

Buradan fatch arkadaşlık uygulamasının da diğer başarısız örnekler için para odaklı olduğunu görebiliyoruz. Ayrıca Tinder’dan bildiğimiz super like özelliğini de kullanmak istersek bakiyemizdeki elmaslardan düştüğünü farkediyoruz. İstediğiniz kadar elmas satın alıp herkese süper like atabiliyorsunuz.

 

Fiyatlar

 

Fatch arkadaşlık uygulaması

 

Fatch arkadaşlık uygulaması

 

Aylık 49 TL gibi oldukça yüksek bir fiyatla karşılaşıyoruz. Bu fiyata sınırsız mesajlaşma, profilinize bakanları ve beğenenleri görme, popüler üyelere mesaj atma ve mesajlarınızın en üstte listelenmesi gibi ayrıcalıklar sunuyor.

Üyelik süresi arttıkça fiyat aşağıya çekiliyor fakat; henüz kendini kanıtlamamış bir uygulamaya kim 6 aylık üye olur ki?

Fatch arkadaşlık uygulamasının elmas konusunda yine biraz daha insaflı davrandıklarını görebiliyoruz ama; yine de bu elmaslar sizin popüler kişilere mesaj atmanıza imkan sağlamıyor. Sadece normal profiller mesaj atıp, sizin profilinizi kim ziyaret etti ve sizi kim beğendi, bunları gösterebiliyor.

 

Fatch arkadaşlık uygulaması

 

Yeni bir bildiriminiz var!

Fatch arkadaşlık uygulamasına giriş yapalı neredeyse 2 dakika oldu ama hemen biri profilimi ziyaret etti! Hiçbir uygulamada olmayan bir hız, mükemmel! diyeceğimizi sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Bulunduğum konumda bu kadar kısa sürede böyle bir bildirim gelmesi neredeyse imkansız. Bildirime bakıyoruz tabii ki gizli ve görebilmem için elmas harcamam gerekiyor. Ah neyse ki başta bir kaç elmas vermişler hemen bakıyoruz.

 

Biri size mesaj göndermek istiyor!

Aman tanrım Fatch arkadaşlık uygulaması yanıyor! 5. dakikada bir başka kişi bana mesaj gönderiyor ve bakın ne yazıyor?

Hemen cevaplamalıyız evet, bir dakika bir sorun var… Olamaz mesaj atan kişi uygulmanın popüler kullanıcılarından biri. Şanssızlık…

 

Fatch arkadaşlık uygulaması

 

Fatch arkadaşlık uygulaması

Fatch arkadaşlık uygulamasını 10 dakikalık kullanım sonunda cihazımızdan kaldırmak zorunda kaldık. Uygulama bariz bir şekilde sahte profiller ve sahte mesajlarla kullanıcının motivasyonunu gayri ahlaki bir şekilde artırmaya çalışıyor. Bunları kesin olarak ifade edemeyiz ama bunca zamanki kullanıcı deneyimlerimizden yola çıkarak bu uygulamanın bariz bir şekilde dürüst olmayan yollara başvurduğunu söyleyebiliriz.

Bu uygulamayı indirmeyin veya kullanmayın demiyoruz; dilerseniz siz de bir deneyin. Belki işe yaradığını düşünen bir kaç kişiyle eşleşirsiniz, belli mi olur?

Fatch Arkadaşlık Uygulaması İndir (Apple)

Fatch Arkadaşlık Uygulaması İndir (Android)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir