Instagram fotoğraf indirme

Instagram fotoğraf indirme sayesinde paylaşımlarınızı yedeklemek mümkün! Peki bunu neden yapalım? Instagram’a yüklediğiniz fotoğrafları kaybettiyseniz ya da telefon değiştirdikten sonra eşleştirme yapmadıysanız bu görselleri kullanmanız gerektiğinde indirebilmeniz içindir. Ayrıca hesabınızı kapatıp aynı fotoğrafların bulunduğu farklı bir hesap açmak isterseniz de bunu çok kolay bir şekilde halledebilirsiniz.

Instagram hesabınıza yüklediğiniz fotoğraf ve videoları ayrı ayrı indirebileceğiniz gibi toplu olarak da indirebilirsiniz. Toplu olarak indirdiğinizde otomatik olarak hesabınızı da yedeklemiş oluyorsunuz.

Bu işlemi Instagram üzerinden yapabileceğiniz gibi farklı site ve programlar aracılığıyla da yapabilirsiniz.

 

Kendi Instagram Fotoğraflarını İndirme

Instagram fotoğraf indirme

Instagram Yedekleme Nasıl Yapılır?

  1. Instagram uygulamasını açın ve hesabınıza giriş yapın.
  2. Profil sayfanızda sağ üst köşede bulunan menü butonuna (üç çizgi) basın.
  3. Açtığınız menünün en alt kısmında bulunan ayarlar kısmına girin. (Eğer ayarlar göremiyorsanız makina dişlisi olarak gözüken simgeye dokunun.) Eğer uygulamanız ingilizce kurulduysa “settings”ten buraya ulaşabilirsiniz.
  4. Artık ayarlar menüsünün içindesniz burada Gizlilik ve Güvenlik (Privacy & Securtiy) bölümüne gelin ve seçin.
  5. Gizlilik ve Güvenlik ayarlarında “verileri indir”(download your data) diye bir seçenek olması gerekiyor. Buradan Instagram üzerinde yaptığınız tüm paylaşımları ve mesajları indirebileceksiniz. Bu seçeneğe dokunun.
  6. Hesabınızı oluşturduğunuz e-posta adresi sistemden otomatik olarak alınır. Instagram bu dosyaları e-posta adresinize göndereektir. İndirme isteği gönder butonuna bastıktan sonra son bir kez şifrenizi girmeniz gerekir.
  7. Şifreyi girdikten sonra işlem tamam! Tüm Instagram hesabınızın bir kopyasını size gönderilen e-posta aracılığıyla indirebilirsiniz.

 

 

Başkasının Instagram Fotoğraflarını İndirme

Instagram fotoğraf indirme konusunda kullanabileceğiniz çok sayıda site ve uygulama var fakat; bizim size önereceğimiz uygulama 4K Stogram olacaktır. Uzun zamandır kullandığımız ve problem yaşamadığımız bir bilgisayar programıdır. Sadece istediğiniz kişinin kullanıcı adını girerek onun tüm fotoğraf ve videolarını saniyeler içerisinde bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Eğer mobil bir cihazdan bunu gerçekleştirmek istiyorsanız Forhub.io adresini de deneyebilirsiniz. Bu site üzerinden istediğiniz görselleri tek tek indirebilirsiniz.

Instagram fotoğraf indirme

 

Instagram DM Yedekleme

Instagram direkt mesajları yedekleme de aynı şekilde yapılabilmektedir. Yukarıda adım adım anlattığımız Instagram fotoğraf indirme (hesap yedekleme) seçeneğini kullanarak tüm mesajlarınızı da yedeklemiş olursunuz. Yine de şunu belirtelim eğer siz Instagram üzerinden mesajı silerseniz veya sizle konuşma yapmış kişi mesajlarını geri çekerse bunları yedeklemeniz mümkün olmayacaktır.

Instagram fotoğraf indirme ve benzeri konularda size yardımcı olan uygulamalara ve verdiğiniz izinlere çok dikkat edin. Bu sayede çok sayıda Instagram hesabı siz farketmeden ele geçirilebiliyor. Mümkün olduğunca izin istemeyen uygulamaları kullanırsanız daha az risk almış olur ve hesabınızın güvenliğini daha kolay sağlayabilirsiniz.

 

Instagram Akış Yenilenemedi Hatası ve Çözümü →