iphone RAM Temizleme Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda sahip oldğum iphone yavaşladı diye düşünüyor olabilirsiniz. Çok fazla uygulamayı bir arada kullanıyor olmanız iphone yavaşlama problemini tetikliyor olabilir. iphone hızlandırma için en etkili yöntemlerden biri de iphone ram temizleme. iphone ram hızlandırma ne yapmak gerekir gelin yakından bakalım;

iphone RAM Temizleme (iphone 5, iphone 6, iphone 7 ve iphone 8)

iphone ram temizleme

iphone ram temizleme için yapılacak ilk şey iphone yeniden başlatma işlemini devreye almak olacaktır. iphone yeniden başlatma için kapatıp açmanız gerek yok. Telefonu açıp kapadığınız güç tuşuna basılı tutara kapatma ekranına gelin. Kapatmak için kaydırmanız gerektiğini belirten uyarıyı dikkate almayın ve ekranın altındaki ana düğmeye basılı tutun. Bir kaç saniye içerisinde iphone yeniden başlatma devreye girecektir.

Iphone hızlandırmak için yukarıda bahsettiğimiz ram sıfırlama yöntemini deneyebilirsiniz. Bu sayede iphone’da tüm uygulamaları kapatmış olacaksınız.

iphone Ram Temizleme (iphone X, iphone XS, iphone X Plus, iphone XR, iphone X Max)

iphone ram temizleme

Yeni modellerde bildiğiniz gibi ekranın altındaki ana düğme kullanılmıyor. Bu butonun sunduğu işlevleri uygulayabilmeniz için iphone Assistive Touch özelliğini aktive etmeniz gerekiyor.

Assistive Touch Nasıl Açılır?

Bu özelliği kullanmak için ayarlar bölümünü açıp genel sekmesine girin. Erişebilirlik menüsü altında bu Assistive Touch özelliğini göreceksiniz.

Bu özelliği açıp aktive ettikten sonra iphone ram temizleme için uyut/uyandır butonu ile ses açma/kapama butonlarına aynı anda basılı tutun ve kapanma ekranının gelmesini sağlayın. Kapatma ekranı karşınıza geldikten sonra ana ekran butonuna basıl tutarak iphone ram temizleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

iphone ram konusunda IOS işletim sistemi sayesinde Android cihazlara göre daha efektif çalışsa da kullanım alışkanlıklarımızın değişmesiyle müdahaleye ihtiyaç duyabiliyor. iphone ram temizleme nasıl yapılır öğrenmiş olduğumuza göre bunu mutlaka uygulayın. Ram hızlandırmasıyla iphone telefonunuzun da genel hızının artacağını görebilirsiniz.