Facebook, yazılım geliştiricilere özel olarak düzenlediği F8 konferansında bizlerin de ilgisini çekebileceği yepyeni bir servis duyurdu: “Dating” Söylentilere göre Tinder’a rakip olarak geliştirilen bu arkadaşlık servisi, tüm arkadaşlık sitelerine ve arkadaşlık uygulamalarına rakip olacağa benziyor.

Bu serviste her şey Facebook’taki aktivitenizden ve profilinizden ayrı tutuluyor. Şu aşamada “dating” servisindeki aktiviteniz Facebook profilinize yansımayacak ve ayrı profiller yaratabileceksiniz. (Bu sayede işleri gizlice yürütebiliriz.)

Facebook Dating

Yapılan açıklamaya göre uzun ilişkiler hedefleniyor ama; kullanıcının tercihlerine karışmak Facebook’un yapabileceği bir şey değil. Ayrıca başta asıl profilleri gizli olan kullanıcılar isteğe bağlı olarak Facebook profillerini görünür yapabilecekler.

Şu anda yaklaşık olarak 2.2 milyar kullanıcısı olan Facebook, bu alanda başarılı olabilirse rakiplerini ezici bir şekilde alt edecektir.

Ekibimizin görüşü de eğer kullanımı kolay ve gizlilik ayarları tatmin edici bulunursa arkadaşlık sitelerine mesafeli duran ve önyargısı olan kişileri bu konu etrafında da toplayabileceği yönünde.