Twitter Hesap Nasıl Silinir?

Dünyanın en meşhur mikroblog sitesi Twitter. Anlık olarak gündemi takip edebileceğiniz ve gündem hakkında fikirlerinizi yazabileceğiniz Twitter’da, hesabınızı kalıcı olarak dondurabilirsiniz veya twitter hesabını silmek isteyebilirsiniz. Twitter hesabını kalıcı olarak silme nasıl yapılır? gelin beraber bakalım.

Twitter hesap silme

Twitter Hesabını Silmeden Hemen Önce

 

Twitter Nasıl Hesap Silinir? yazımızda anlatacaklarımızı yapmadan hemen önce, daha önce attığınız tweetlerinizi arşivlemek isteyebilirsiniz. Bir hesabı kapattıktan sonra aynı kullanıcı adı ve şifreyle giriş yapamazsınız bu sebeple de daha önce attığınız tweetleri almanız imkânsız hale gelebilir.

 

Twitter Hesabı Arşivleme

Twitter Hesap Arşivleme işlemi çok basit bir işlemdir. Twitter > Ayarlar > Twitter Verilerin > Twitter Arşivin yolunu takip ederek “Twitter Verilerini İndir” bölümünden Twitter’dan bugüne kadar yazmış olduğunuz Tweet’lerin arşivini isteyebilirsiniz. Bu adımda Twitter sizden şifre isteyecektir. Şifre girdikten sonra 2 saat içinde Twitter tarafından tanımlı olan mailinize tweetleriniz gönderilecektir.

 

Twitter Hesabını Kalıcı Olarak Silmek

Twitter hesabını silmek, diğer mecralara göre biraz daha kolaydır. Linke tıklayarak hesabı kilitleme ekranına gidebilirsiniz. Twitter’ın hesabı kitleme ile bilgilerine açılan ekrandan ulaşabilirsiniz. Hesabınıza 30 gün içinde giriş yaparsanız silinme işlemi iptal edilecektir. “Devre Dışı Bırak” butonuna basarak bu işlemi başlatabilirsiniz. Butona bastıktan sonra sizi ana sayfaya yönlendirecektir ve 30 günlük süreci başlatacaktır. Bu 30 gün içinde hesabınıza giriş yapmazsanız hesabınız silinecektir.

 

Twitter Kapanan Hesabın Kullanıcı Adını Almak

Twitter Kapanan Hesabın Kullanıcı Adını Almak, diye bir durum söz konusu değildir. Eğer ki bir hesabı kilitlerseniz username’i de bir daha alamazsınız. Aynı username ile devam etmek istiyorsanız hesabınızı kilitlemeden hemen önce username’inizi değiştirmeyi unutmayınız.