Samsung Notebook 9 Pen

Teknoloji meraklılarının yakından takip ettiği ve bir çok kişinin lovemark’ı Samsung’tan Ipad Pro’ya rakip olacak yeni notebook; Samsung Notebook 9 Pen

Son zamanlarda yaratıcı işlerle uğraşan kişilerin özellikle tasarımcıların beğenisinin kazanan Ipad Pro, önemli bir satış rakamına ulaşacak olmalı ki Samsung’a da bu alana yönelmeye itmiş. Geriye doğru katlanabilen ekranıyla tıpkı bir tabet gibi rahat çizim yapmaya olana sağlayan Samsung Notebook 9 Pen, 13,3 inç ve 15 inç seçenekleriyle dikkat çekiyor.

Samsung Notebook 9 Pen

Samsung’un kalem konusunda ne kadar iyi olduğunu sanıyorum ki bir çoğumuz biliyor. Uzun zamandır kalemlerini geliştiren marka bu modelde de yüksek teknolojiyle donattığı bir kalemini tüketicilere sunuyor. Üstelik bu kalemi notebook gövdesinde taşıyabiliyorsunuz. Ipad’te ise böyle bir imkan yok, kaybetmemek için ekstra dikkatli olmanız gerekiyor.

Samsung Notebook 9 Pen, Intel’in 8.nesil Core i7 işlemcisi ve NVIDIA GeForce MX150 ekran kartı ile güçlü kabul edilebilecek bir konfigrasyona sahip olacak. Henüz Ram konusunda net bir ifade paylaşılmamış olan bu modelde Thunderbolt 3 ve USB type-c bağlantı seçenekleri olacak. Ayrıca AKG markalı ses sistemiyle de kaliteli dinleme deneyimi sunacak. Son olarak Samsung Notebook 9 Pen’in ön plana çıkan en önemli özelliklerinden biri de bataryası. Tam dolu haliyle tam 15 saat kullanılabileceği iddia ediliyor. Bu yüksek işlem gücüne sahip bir donanım için çok çok iyi bir süre. Önümüzdeki günlerde testler yayınlandıkça iddiaların doğruluğunu öğrenebileceğiz. Eğer aklınızda bu tip bir cihaz satın alma fikri varsa bu modeli beklemeniz pişman olmanızın önüne geçebilir.