Instagram Uzun Hikaye Paylaşma

Instagram şüphesiz günümüzün en popüler sosyal medya uygulaması. Bu sebeple Instagram’ın yeniliklerinden haberdar olmak isteyen geniş bir kitle de mevcut. Uygulama güncellendikçe gelen yenilikleri burada detaylı olarak paylaşmaya çalışıyoruz. Bugünkü konumuz “Instagram Uzun Hikaye Paylaşma“.

 

Instagram eskiden 15 saniyeden uzun çekilen videoların kaydını durduruyordu ve yeniden kayda girmek zorunda kalıyordunuz. Şimdilerde ise Instagram bunun önüne geçiyor. Instagram story süresi hala 15 saniye fakat çekiminiz 15 saniyeyi aşsa da kayıt devam ediyor. Çekilen video maksimum 15 saniye olacak parçalara bölünüyor ve ard arda paylaşmanız mümkün oluyor.

Uzun Süreli Instagram Story Nasıl Paylaşırım?

Bu kolaylıktan faydalanabilmeniz için Instagram uygulamanızı güncellemeniz ve son sürüme sahip olmanız gerekiyor. Son sürümü telefonunuza indirdikten sonra hikayeler ekranını açarak video kaydetmeye başlayabilirsiniz. Kayıt tuşuna basılı tutarak video kaydedin ve bu kayıt 15 saniyeyi geçse bile basılı tutmaya devam edin. Uygulama otomatik olarak uzun süreli hikaye kaydını gerçekleştirecek ve bunu parçalara bölecektir. Daha sonra her parça için ayrı yazılar, stickerlar veya gifler ekleyebilir, her birine farklı filtreler uygulayabilirsiniz.

Burada şu ayrıntıyı belirtelim: parçalar arasında kalan bir bölümü videodan silemiyorsunuz.

Instagram Uzun Story Paylaşma

Bu özellikle birlikte yukarda anlattığımız Eller Serbest (Hands-Free) özelliğini de kullanabilirsiniz. Bu sayede Instagram uzun hikaye paylaşma için sürekli olarak kayıt tuşuna basılı tutmak zorunda kalmazsınız.

Instagram Hikaye Süre Sınırı

Bu yeni gelen özellik size istediğiniz süre kayıt yapma ve parçalara bölme imkanı sunuyor. Eğer daha önce kaydettiğiniz bir videoyu bu şekilde paylaşmak isterseniz maksimum 1 dakikalık, yani 15 saniyelik 4 parça hikaye paylaşmanıza izin veriyor. Ne yazık ki eskiden kaydedilmiş görüntülerde 1 dakikadan uzun bir story dizisini bu şekilde otomatik olarak paylaşamıyorsunuz. Instagram uzun hikaye paylaşma yapabilmeniz için uygulamadan kaydettiğiniz görüntüleri eklemeniz gerekiyor.

 

Instagram İşlem Engellendi Sorunu ve Çözümü →

Instagram Akış Yenilenemedi Hatası ve Çözümü →

Instagram Karşılıklı Engel Kaldırma Hatası ve Çözümü →

 

Instagram Son Sürüm İndirmek İçin;

IOS

Android