Erkekleri hayattan soğutan bir durum. Bir yere erken gelmenin tek kusurlu olduğu an; fakat öyle görünse de bu bir kusur değil. Erken boşalmayı önlemek mümkün! Düzeltebileceğiniz bir şey sizin kusurunuz olamaz ki!

Bu durumu engellemek için size bir kaç ip ucu vereceğiz. Bunlar yılmadan tekrar etmeniz gerekiyor. Profesyonel bir destek almadan önce bir deneyin; eğer almanız gerekiyor ise de bu ipuçları size her zaman yardımcı olacaktır.

Derin Nefes

Derin nefes almak konsantrasyon için çok önemlidir. Heyecanınızı dizginleyebilmek adına doğru şekilde nefes almanız gerekir. Bunu seks sırasında dengeleyemeye çalışın. Boşalmaya yakın olduğunuz ve hızlı alıp verdiğiniz nefesleri bir kenara bırakıp, bunları derin ve uzun nefeslere döndürmeniz gerek. Bunu seks öncesinde deneyimlemeniz gerekiyor. Nefesinizi 5 saniye gibi bir sürede yavaş yavaş çekin. Bir kaç saniye tuttuktan sonra yine aldığınız sürede geri verin. Bunu yaklaşık 5-6 dakika boyunca vazgeçmeden deneyin. Bu sayede doğru nefes alma tekniğini öğrenmiş olacaksınız ve seks sırasında kalp atışlarınızla birlikte değişen nefesinizi kontrol edebilecek ve bünyenizi sakinleştirebileceksiniz.

Durup Başlamak

Bu egzersizi mastrübasyon sırasında defalarca tekrarlamanız gerekecek. Mastrübasyon yaparken orgazm noktasına ulaşmadan hemen önce kendinizi durdurun ve sakinleşin. Kısa bir süre sonra tekrar devam edin ve yine o ana geldiğinizi düşündüğünüzde derhal durun. Bu frenleme denemelerini tekrar tekrar uygulayın; ta ki artık kendinizi durduramayana kadar. Bunu uzunca bir süre kendi başınıza denedikten sonra partnerinizleyken de denemeniz gerekecek.

Sıkma-Baskı

Erken boşalmayı önlemek için burada iki farklı hareketten bahsedeceğiz. Birincisi boşalma anına yaklaştığınız anda penis kökünü sıkarak ereksiyonu azaltmaya çalışın. Bunun etkili olmadığını düşünüyorsanız ikinci hareketi deneyin;

İkinci harekette orgazma yakın bir noktada “testislerin de aşağısında kalan boşluğa” elinizle kuvvetli bir baskı uygulamanız gerek. Bu bölgedeki kan akışını bir anda yavaşlatarak kontrol altına almanızı sağlayacak. Bunu da sık tekrarlayarak işe yaradığını görebilirsiniz.

Kegel Egzersizi

Peniste Pelvis kası denen bir kas bulunur. Bu kas idrarınızı yaparken idrarı kesmenizi veya öncesinde durdurmanızı sağlayan kaslardır. Bu kaslar temel olarak penisten sıvı çıkışını durdurduğu için boşalma anında da durdurucu görev üstlenecektir. İdrar kadar etkili olması için bu kasların daha fazla çalıştırılıp güçlendirilmesi gerek. Bunu da her gün tekrarlayarak gerçekleştirmen mümkün.

Pelvis kaslarını hızlı şekilde kasıp bırakmayı dene. Yaklaşık on saniyelik 3 set olarak tekrar ve dinlen. Dinlendikten sonra bu kasları uzun süre tutmayı dene. Mesela 9-10 saniye boyunca gevşetmeden sık, daha sonra bırak. Bu egzersizleri sık sık tekrarlayarak bu kasları güçlendirmeyi başarabilirsiniz. Kaslarınızın güçlenmesi erken boşalmayı önlemek konusunda önemli bir adım olacaktır.

Enerji Kontrolü

Boşalma anına yaklaştığınızı hissettiğinizdem pelvis kası dediğimiz kasınızı sıkarak çenenizi göğüsünüze yaklaştırın. Derin nefes alarak içinizdeki enerjiyi kontrol altına almaya çalışın. Tekrarlayarak kendinizi dizginleyin.

Geciktirici Prezervatifler

Kişiden kişiye sonuçları değişse de geciktirici etkili prezervatifler bilimsel kanıtı olan araçlardır. Bu açıdan bu prezervatifler ve uyuşturucu etkili spreyle hissetme duyunuz azaltacaktır. Uyuşan penis normale göre daha az uyarılacak ve boşalma sürenizin uzamasını sağlayacaktır.

Tüm bunlar kendi kendimize deneyebileceğimiz basit egzersizler. Bunları kararlı bir şekilde düzenli olarak deneyin. Ufak değişimler farkediyorsanız işe yarıyor demektir. Egzersizlere devam edin! Eğer probleminiz hiç değişmeden devam ediyorsa profesyonel bir destek almayı düşünebilirsiniz. Unutmayın ki bu problem her yaş grubunda sıkça görülmekte ve düzeltilebilmektedir.