Hugo Boss’tan Vegan Ayakkabılar

Moda markası Hugo Boss, çevre dostu ve sürdürülebilir üretmek adına yeni bir adım attı! Tamamen bitkisel malzemelerden ve geri dönüştürülebilen plastik tabanlar kullanılarak üretilen yeni ayakkabıların renkleri de tamamen bitkisel boyalarla verilmiş. İşte Vegan Ayakkabılar;

Hugo Boss Vegan Ayakkabılar

Ananas yaprağında bulunan liflerin özel bir işlem sonucunda ayrıştırılması ve yapışkan hale getirilmesiyle deri görünümü yaratacak bir malzeme üretilmiş. Pinatex adı verilen bu Ananas bazlı malzeme normalde meyvenin kullanılmayıp atılan malzemelerinden üretiliyor. Ayakkabının üst kısmı tamamen bu özel malzemeden oluşturulurken, taban kısmı da geri dönüştürülebilien termoplastik poliüretan (TPU) malzemeden imal edilmiş.

Vegan ayakkabı olarak isimlendirilen bu erkek kreasyonuna ait ürünler %100 geri dönüştürülebilir kağıt ambalajlarla satılıyor. Şimdilik bu ayakkabıların siyah, taba, sarı ve mavi olmak üzere 4 renk alternatifi mevcut.

Hugo Boss Vegan Ayakkabılar

Hugo Boss bu kreasyonun duyurulmasının ardından sürdürülebilirlik ve geri dönüşüm konularına ileriki yıllarda daha fazla ağırlık vereceğini belirtiyor.