Kış soğuklarının bastırdığı bu hafta sizler için boğazlı kazakları inceledik. Boğazlı kazaklar doğru kombinlendiğinde hem şık olmanızı hem de soğuklardan korunmanızı sağlayabilir.

 

İNCE DOKUMA

Hafif formlu ince boğazlılar gardrobunuzun kült parçalarındandır. Ofis içerisinde gömlek ve kravatın kasıntı görüntüsündenkaçmak için ideal bir alternatiftir.Boynunuz kısa ise yarım boğazlı ince dokumalar sizin için doğru bir tercih olacaktır.Üzerinize oturan dar kesim boğazlı kazak ile şık bir görüntü yakalayabilirsiniz. Üzerine blzer ceket ve altına kumaş pantolon giyebilirsiniz. Pratik ve hoş bir kombin olacağından emin olun.

021458008blu-alt1

KALIN DOKUMA

Bir top kumaş bin ayıp örter demişler. Eğer vücudunuz mükemmel değilse ve fazla kilolarınızı belli eden ince kumaşın iddialı olacağını düşünüyorsanız kalın dokunmuş boğazlı kazaklar imdadınıza yetişebilir. Göbeğiniz henüz kemerinizin üzerini kapatmıyorsa kalın örme kumaşlarla daha fit görünme imkanınız var. Eğer çılgın bir fast-food canavarıysanız işe uygun bir diyetle başlamanız daha doğru olacaktır.Heleki boynunuz kısa ise kesinlikle uzak durmalısınız.

mens-fashion-trend-polo-roll-necks-jumper-outfits-sweater

KUMAŞ SEÇİMİ

Kumaş seçeneği bu sezon oldukça çeşitli. Eğer ince bir kumaş istiyorsanız %100 kaşmir trikoları tercih edebilirsiniz.. Daha çok üşeyenlerdenseniz koyun yünü kullanılarak dokunmuş kumaşlar doğru tercih olacaktır. Merinos kumaşların sıcaklığı muhafaza edici özelliği vardır. Bu etkisi dokuma kalınlığı ile doğru orantılı olarak artış gösterir. Bazı trikolarda iki veya daha fazla kumaş çeşidi kullanılabilir. Akrilik, polyester gibi suni kumuşlar hem derinizde yanma hissi yaratacak hem de terlemenize sebep olacaktır. Bu sebeple pamuk, yün, kaşmir gibi kumaşları tercih edin.

Marks-and-Spencer-Autograph-coat-£199-Autograph-suit-£199-Autograph-r...-1050x786

STİL İKONLARININ TERCİHİ

Herkesin dolabında en az bir tane boğazlı kazak vardır. Genelde zor kombinlendiği ön yargısı ile ya hiç giyilmemiş ya da bir iki sefer giyilip kenara atılmıştır. Bu yıl Spectre’da Daniel Craig, haksızlık ettiğimiz boğazlı kazaklarla nasıl karizmanın doruklarına ulaşılacağını gösterdi . Armie Hammer ‘da U.N.C.L.E da boğazlı kazak üzerine oluşturulan stilini mükemmel bir şekilde taşımayı başardı. Artık gömlek ve blazer ceketlerin yerini daha tarz ve rahat görünen boğazlı kazaklar alacak gibi görünüyor.

 

mfu2

NASIL KOMBİN YAPILIR?

Haftasonu planınız şık bir restoranda akşam yemeği,  bir konser veya arkadaş grubunuzla bir barbekü  partisi olabilir. Boğazlı kazaklar tüm bu ortamlarda rahat hareket etmenizi sağlayacağı gibi şıklık yarışında da bir tık önde olmanızı garanti ediyor. Ofis içerisinde kumaş pantolon ve balzerlar ile kombinleyebileceğiniz boğazlı kazakları haftasonu canvas veya jean  pantolonlar  ve trençkotlarla da kullanabilirsiniz. Renk seçimini bej, bordo, siyah gibi ağır renklerden yana kullanmanızı tavsiye ederiz.

mens-long-sleeve-sweater-8

mens-long-sleeve-sweater-2

mens-long-sleeve-sweater-9

mens-long-sleeve-sweater-3