Sonunda Tinder’da birileriyle eşleştin ve bir sürü sevimli emoji’den sonra bir “Evet!” cevabı aldın… Ya da daha eski usül bir yöntemle birlikte, tüm cesaretini toplayıp “Bir şeyler içmek ister misin?” diye sordun… Peki sonra? Doğru mekanı seçmek, potansiyel partnerini tavlama olayının yarısı; doğru kıyafeti seçmek ise 1- çekicilik 2- zamana, mekana ve duruma uygun giyinmek gibi seçeneklere bağlı. İlk buluşmada ne giyilir? diye kendi kendine sorup duruyorsan işine yarayacak önerilerimiz var.

 

Michelin Yıldız’lı, Lezzetli Bir Menü

bulusma-icin-giyinmek-1

Yemeğe ciddi bir ücret ödeyeceksin, madem öyle kıyafetine de biraz para harca. Önünde 3 saatlik lezzetli bir ziyafet var, rahat kıyafetler anahtar, ama yine de doğru terziye gitmiş olmak şefe, restorandaki herkese ve buluştuğun kişiye de saygını gösterir.

Birbirine çok benzer iki farklı parçanın kombiniyle her erkek şık olabilir; sen Navy bir blazer ceket ile, düz kesim gri bir pantolon kombini dene ve farklı ol.

Bembeyaz bir gömlekle, sade ya da çok az desenli ipek bir kravatla klasikliğini koru. Sonrasında ise görüntünü siyah ya da koyu kahverengi tonlarında deri Derbies, monk-strap ya da loader tarz ayakkabılarla tamamla.

Her şeyi tamamladıktan sonra, ayakkabı seçimin birçok insanın dikkat ettiği ilk şey olacaktır, özellikle kıyafet zorunluluğu olan bir mekandaysan. Ayakkabılarının buluşmayı erken bitirmesine (ya da mekana giremediğiniz için hiç başlatmamasına) izin verme!

 

“İşten Yeni Çıktım” Tarzı

bulusma-icin-giyinmek-1-2

“Seksi bir gecelik erkeklere ne ifade ediyorsa, üzerine oturmuş bir takım elbise de kadınlara aynı şeyi ifade eder” mantığını muhtemelen biliyorsundur. Çok doğru!

İş sonrası kokteylleri için toplantı odasında küçük bir kıyafet değişimi her zaman gerekli değil. Ama yine de, işten sonra biriyle buluşacağın zaman, sabah evden çıkmadan hem iş hem de randevun için uygun bir şeyler giyinmek senin avantajına olacaktır.“Üzerine oturan kıyafetler” senin için anahtar. Eğer giyinirken birtakım basit kuralları atlayan biriysen, randevundan önce kombinlerin üzerinde biraz daha oynamak iyi olacaktır.

bulusma-icin-giyinmek-1-3

İnce çizgili ve çubuklu kumaşlar, gri ve navy üzerine yakışıyor. İlham almaya mı ihtiyacın var? Eğer bütçen yetiyorsa Tom Ford’dan bir takım al. Eğer yoksa da daha uygun fiyatlı başka alternatiflere bak ve terzinin geri kalanı halletmesini bekle. Takımın içine giydiğin gömlek ise en az takım kadar önemli. Hemen koltukaltı terli gömleğini yeni yıkanmış bir taneyle değiştir. Çünkü kokunun farkına varamayabilirsin.

 

Aktif Buluşma

Hayır, rafting ya da Laser Tag’den bahsetmiyoruz. Bir restorana sıkışıp kalmak yerine daha kültürel bir şey de denenebilir. Mesela bir sergiye gitmek, sinemada film izlemek veya parkta yürüyüşe çıkmak gibi. (Ve sonra sarhoş olmak). Bu tarz buluşmalarda smart-casual birkaç parçayla hile yapabilirsin. Örgü sweatshirtlerle koyu renk jean, doğal tonlarda çino pantolonlar ya da özel dikim pantolonlar düşün. Çizgiyi çok da aşmadan, bir bütün gibi görüneceksin!

İlk buluşmada ne giyilir?

Eğer A noktasından B noktasına Uber ile seyahat etmeyi düşünmüyorsan (iyi bir hareket olurdu), biraz yürüyeceksin ki bu da rahat bir ayakkabı giymen gerektiği anlamına geliyor. Temiz beyaz ayakkabılar şu sıra revaçta.

 

Gündüz İçmesi

Bu, tüm buluşma senaryolarını kapsayabilir, ama en çok akşamüstü vücudun ve beynin mahmurken bir şeyler içme kısmıyla ilgili. İnsanlar genelde şunu söyler: temiz ve hazır olmak çok önemlidir. 3 günlük traş fena değil (aslında istenen bu olabilir), ama sakın geç kalma, deodorant sıkmış ol, dişini fırçala, tırnaklarını kontrol et ve saçından emin ol! (ama bunlar zaten yaptığın rutin şeyler) Ve asla akşamdan kalmış olma. Pazar günündeyiz ve tabii ki önceki akşam evde tekmişsin gibi takılmak da doğru değil, ama yine de abartmak doğru bir tercih değil.

İlk buluşmada ne giyilir?

Sanat dolu karmaşık bir tarz sana iyi gelebilir: Steve McQueen gibi düşün, Ralph Lauren gibi kot ve deri kullan!

 

Dans Pisti

Dans pistinde hangi markayı giydiğin çok da önemli değil, her şeyi küçük bir rock ‘n’ roll bakışıyla toparlayabilirsin. İki sol ayak hareketi kombosu ile, bir düz beyaz ya da Breton dirseği, siyah deri motorcu ceketi ve slim-fit siyah kotla tüm göz alıcı hareketleri sen yapacaksın.

İlk buluşmada ne giyilir?

Ayakkabı seçimin ise tamamen dans konusunda cesaretinle doğru orantılı. Dansın kralı Tony Monaro görünümünü siyah deri Chelsea botlarla tamamlardı, ama kalanımız muhtemelen Vans Old Skools ya da temiz ve deri Chuck Taylor’larımızla orada olurduk. 1’den 3’e saymak kadar kolay!