Yağlı Ciltli Erkeklerin Kullanması Gereken 5 Nemlendirici Krem

Yağlı cilt; yağ bezlerinin meydana getirdiği sebumu çok fazla salgılayan cilt tipidir. Özellikle T bölgesi diye adlandırılan alın, burun ve çene kısmında; yanak bölgelerine oranla daha parlak bir görüntü ve yağlı bir doku oluşur. Yağlı cilde sahip kişilerin gözenekleri çok fazla açıktır, bu nedenle doğru temizlenmeyip nemlendirilmeyen yağlı ciltlerde; akne ve siyah nokta sorunları ortaya çıkmaktadır. Erkeklerin de bu sorunun önüne geçmesi için erkek nemlendirici kremler kullanması gerekir.

“Yağlı cildin neme ihtiyacı yoktur” gibi son derece yanlış bir algı sonucu, yağlı cilde sahip birçok kişi nemlendirici kullanmamakta, bu da cilt problemlerini daha da artırmaktadır. Yağlı ciltlerin de diğer tüm cilt tipleri gibi nemlenmeye ihtiyacı vardır. Burada önemli olan, cildin yağ üretimini düzenleyecek ve nemli kalmasını sağlayacak doğru nemlendiriciyi kullanmaktır. İşte yağlı ciltli erkeklere özel formüle edilmiş 5 nemlendirici:

1. YVES ROCHER- Energie Homme – Canlandırıcı Yaşlanma Karşıtı Erkek Bakım Kremi

Yves Rocher Erkek Nemlendirici

Bu krem; yorgunluk ve yaşlanma karşıtı iki muhteşem bitki olan Guarana ve Yalancı İğde Özü ile ciltteki yaşlılık izlerini ve kırışıkları anında yok etmeyi, cildi sıkılaştırmayı ve nemlendirmeyi mümkün kılıyor. Yoğun ama yağsız dokusu ise cilde anında nüfuz ederek nem sağlıyor. Yves Roche görece kolay ulaşılabilir ve fiyatları çok da uçuk olmayan bakım ürünleri bulunan bir marka. Bu kremin Şubat 2019 itibariyla satış fiyatı 84,90 TL.

 

 

2. TOM FORD-Oil Free Daily Moisturizer Erkek Nemlendirici

Tom Ford Erkek Nemlendirici

Tom Ford’un bu yağsız içerikli nemlendiricisi, yorgun ciltleri tazelerken nemlendirmeyi ve canlı bir koruyucu bariyer de sağlıyor. Satış fiyatına şöyle bir bakınca gerçekten kendini özel hissetmek isteyen erkeklerin tercih edeceği bir bakım ürünü gibi görünüyor. Şubat 2019 itibarıyla Beymen.com’dan 530,00 TL satış fiyatıyla satın alınabiliyor.

 

3. THE BODY SHOP – Green Tea & Lemon Erkekler İçin Matlaştırıcı Cilt Nemlendiricisi

The Body Shop Erkek Nemlendirici

24 saat cildin nemini koruyabilmeyi ve cilt parlamasını mimimum indirmeyi amaçlayan bu jel formundaki nemlendirici; oldukça hafif yapıda ve %100 vegandır. Yeşil çay, limon ve organik aloe vera ile zenginleştirilmiş olup, cilt tarafından çok çabuk emilir. The Body Shop’ın bu ürününü kendi sitesi üzerinden 89,00 TL’ye alabilirsiniz.

 

4. KIEHL’S Facial Fuel Moisturizer

Kiehl's Erkek Nemlendirici

Kiehl’sin erkeklere özel bu yağsız nemlendiricisinin içeriğinde kestane özü yer alıyor. Anavatanı Asya ve Kuzey Yunanistan olan at kestanesi, cevizi andıran, kabuğu dikenli meyve veren bir ağaçtır. Cilt bakımında, bariyer işlevini geliştirip cilt lipitlerini yeniden canlandırmakta kullanılır. Kiehl’s “kendisini yenilemesini hızlandıran” formülü ile, sağlıklı ve canlı bir görünüm için çevresel etmenlere karşı dayanıklılık sağlamayı, cildi yenilemeyi, canlandırmayı vaad ediyor. Bu ürünü de markanın kendi sitesi üzerinden 179,00 TL fiyat etiketiyle satın almanız mümkün.

 

5. Clinique For Men Oil Control Mattifying Moisturizer – Erkekler İçin Matlaştırıcı Etkili Nemlendirici

Clinique Erkek Nemlendirici

Erkeklere özel olarak tasarlanmış günlük nemlendirici bakım kremi olan Clinique For Men Oil Control Mattifying Moisturizer cildi yağlandırmadan nemlendirmeyi, ciltteki sebum seviyesini dengelemeyi ve parlayan bölgeleri matlaştırmaı vaad ediyor. Bu ürün, hem yağlı hem de karma ciltli erkekler için doğru bir nemlendirici seçimi. Bu ürünü de 169,00 TL satış fiyatıyla satın almanız mümkün.

Erkekler yakın bir zamana kadar cilt bakımına önem vermiyorlardı ama artık durum böyle değil. “Bakımlı Erkek” olabilmek için dış görünüşümüzün etkileyen unsurların tümünü düşünmemiz gerekiyor. Bakım konusuna bu erkek nemlendirici kremler de dahil.