Tinder’da Daha Fazla Kişiyle Eşleşmek

Sosyalleşme konusunda problem yaşadığımız bugünlerde hiç şüphesiz arkadaşlık uygulamaları yardımımıza koşuyor. Bu konuda tartışmasız en iyi uygulamalardan biri olan Tinder hakkında konuşacağız. Tinder’da daha fazla kişiyle eşleşmek için neler yapabiliriz diye düşündük ve sizler için listeledik.

 

İlk Fotoğraf

Tinder'da Daha Fazla Kişiyle Eşleşmek

Tinder’da bir kızın beğenisini kazanabilmeniz için yaklaşık 2 saniyeniz var; bu sebeple karşısına çıktığınız ilk fotoğraf sizin kesinlikle en çok beğenilen fotoğrafınız olmalı. Bu fotoğrafta otomobil, nargile marpucu gibi şeyler görünmesi eşleşeceğiniz kişilerin niteliğini epey aşağılara çekecektir. Size koşarak gelecek kişinin köz getiren çocuk olmaması için bu tarz şeylerden uzak durun, tabii nargile ve nargile cafelere gitmekten de 🙂

Şaka bir yana Tinder’daki hedef kitleniz kimse ona göre davranmanız gerekiyor. Kendinizi bir marka gibi düşünün ve potansiyel müşterilerin sizi tercih etmesini sağlayın. Onları tek bir fotoğrafla profilinizi incelemeye ikna edin. Diğer fotoğraflarla da yaşam tarzınızı yansıtmaya çalışın. (Komik göründüünüz bir fotoğraftan kaçının.)

 

Instagram Bağlantısı

Tinder Instagram Bağlantısı

Eğer birinci maddeyi başarıyla uyguladıysanız aradığınız partner profilinizi incelemeye başlamıştır. Bu noktada onu ikna edecek daha fazla fotoğrafa ihtiyacımız var. Instagram profilinizi amca ve teyzelerinizle çektiğiniz fotoğraflarla doldurmadığınızı var sayıyoruz. Sosyal yaşamınızı anlatan, eşleştiğiniz kişiye sizin hakkınızda dış görünüşünüzden daha fazla anlatan fotoğraflar size epey yardımcı olacaktır. Sizle eşleşmeyi uygun gören kişi nasıl bir çevreye gireceğini, birlikte nerelere gidebileceğinizi burada rahatlıkla görecek, kendi yaşam tarzına uygun olup olmadığını bu sayede kontrol edebilecektir.

 

Spotify Bağlantısı

Tinder Spotify Bağlantısı

Spotify bağlantısı sizi bir adım öne geçirecek. Nasıl? dediğinizi duyar gibiyim. Müzik konusu uzun yıllardır flört eden veya etmeye çalışan iki kişi için güzel malzemeler barındırıyor. Tinder’da daha fazla kişiyle eşleşmek istiyorsanız bu konuyu kesinlikle atlamayın. Aynı tarz müzikten hoşlanan, benzer sanatçıları takip eden kişilerin ortak bir şeyler yapma ihtimali çok yüksek. Hiçbir şey yapamasanız bile 15-20 dakika konuşabileceğiniz ilk konuyu buldunuz bile. Unutmayın, ağzınızın laf yapması gerekiyor. Susarak karşınızdakine kendinizi sevdiremezsiniz.

Spotify hesabınız yoksa eğer eşleştiğiniz kişinin spotify bağlantısı var mı yok mu iyice kontrol edin. Eğer var ise buradaki sanatçılara mutlaka göz atın. Konuşma sırasında yedek cephaneniz olacaktır.

 

Bio

Tinder Bio Örnekleri

Profilinizdeki açıklama kısmına kesinlikle bir özlü söz veya uzun uzun bir şeyler anlattığınız yazılar yazmayın. Belki merak uyandıracak, belki de ilk bakışta kimsenin anlamayacağı şeyler yazın. Eğer bu fikir hoşunuza gitmediyse sadece belli bir kitlenin anlayacağı kısa bir cümle yazabilirsiniz. Ayrıca profilinizde kesinlikle komik olmaya çalışmayın, onun sırası daha sonra gelecek.

 

İlk Mesaj

Tinder İlk Mesaj

Tinder’da daha fazla kişiyle eşleşmek için bütün bu maddeleri yerine getirdiniz ve sonunda konuşmak isteyebileceğiniz birileriyle eşleştiniz. Eşleştikten sonraki en önemli konu bu; ilk mesaj. Kesinlikle ve kesinlikle ilk mesajı sizin atmanız gerekiyor. Yüksek bir enerjiyle konuşmaya başlamanız şansınızı artıracaktır.

 

Mesajlaşmayı Sürdürmek

Tinder Mesajlaşma

Mesajlaşma başladıktan kısa bir süre sonra tıkanma ihtimali çok yüksek. Çünkü daha önce hakkında hiçbir şey bilmediğiniz biriyle konuşmaya çalışıyorsunuz. Mümkün olduğunca onu yakından tanıyacak, onu önemsediğinizi hissettirecek sorular sormaktan çekinmeyin. Bu sırada gelen cevaplar sizi tatmin etmeyebilir; denemey devam edin. Konuşmayı tekrar devam ettirdiğiniz takdirde farklı bir kanaldan konuşmayı teklif edin. Whatsapp veya Instagram gibi bir yere geçmeniz hem cevap beklerken geçen süreleri kısaltacak hem de sizi bir adım öteye taşıyacaktır.

Eğer Instagram’ını öğrendiyseniz buradan edindiğiniz bilgilerle olabildiğince konuşmayı sürdürün ve artık onun da dahil olmak isteyebileceği planlar yapmaya başlayın. Bu planları kendi başınıza yaptığınızı ve isterse onun da dahil olabileceğini belirtmeniz daha havalı olacaktır. Unutmayın, sadece mesajlaşmak da bir süre sonra sıkıcı olacaktır, bu adımları karşılık geldikçe atmaya özen gösterin ve en kısa sürede fiziksel olarak aynı ortamda bulunmaya çalışın.

 

Yapmamanız Gerekenler

Tinder Eşleşmek

Son olarak Tinder kullanımızda yapmamanız gerekenlerden bahsedelim. Öncelikle grup fotoğraflardan, karikatürlerden ve bilimum sizle alakası olmayan her şeyi profilinizden uzaklaştırın. Eşleştikten sonra mesaj atma konusunda gecikmeyin. Gelen sıkıcı ve kısa cevaplarla moralinizi bozmayın, ısrarcı olun. Karşınızdakine konuşmayı sürdürecek paslar atın, kısa ve konuşmayı bir yere götürmeyecek mesajlardan kaçının. Çok erken veya çok geç bir saatte mesaj atmayın, herkesin telefonuna bakabileceği saatlerde mesaj göndermeye çalışın. Karşınızdakini kaybetmekten korkmayın, Tinder’da eşlebileceğiniz yüzlerce kişi daha var, denemeye devam edin.

Özet olarak kendinizi bir ürün olarak düşünün ve sizi neden tercih etmeliler sorusuna cevaplar arayın. Eşleşme gerçekleştikten sonra da süreci iyi yönetmeniz gerekiyor. Tinder’da daha fazla kişiyle eşleşmek için yukarıda saydıklarımızı yapabilirsiniz. Eşleşme sayınızı artırmak için sahte profil gibi duran kişilerden de kaçının ki beğeni haklarınızı boşa harcamayın. Bu sayede sizi beğenme ihtimali olan bir kişiye daha beğeni gönderebilirsiniz.

 

Tinder haricinde de şansınızı devam etmek isteyebilirsiniz. Bunun için En İyi Arkadaşlık Uygulamaları listemize mutlaka göz atın.

Tinder İndir