Kullanmaya alışık olduğunuz saç keismlerinin 2014 yazında modernleşmiş hallerine bir göz atalım ister misiniz?

Charlie Hunnam

Kat kat dağınık saçlarınızın size bir “kötü çocuk” havası zaten veriyor, takım elbise giydiğinizde de oluşturduğunuz tezatın mükemmelliğini bakışlardan fark edebiliyorsunuzdur. Yine de çabucak uzayan saçlarınızdan bu sıcak havada bunaldıysanız Charlie Hunnam’dan ilham alabilirsiniz. Öncelikle berberinizden saçınızdaki katları kulağınızın bitiminde kesmesini isteyin ve ıslak görünümlü jöleyle ellerinizi kullanarak saçlarınızı geriye doğru yapıştırın. Bu model hem çabasız hem de rahat.

Zayn Malik

Bu modelin en iyi yorumunu Zayn Malik sayesinde gördük. Saçlarınızı başınıza iki parmak kala kestirip, diğerlerini bırakacaksınız ve yukarı doğru kuru bir ürünle tarayıp sabitleyeceksiniz. Biraz dağınık görünmesine dikkat edin ve jöleden kaskatı durmasına asla izin vermeyin.
David Beckham
Ellerinizi her durumda kafanıza götürüyor ve saçlarınızı dağıtmış olmaktan hoşnutsuz oluyorsanız, bu modeli deneyebilirsiniz. İyice uzamış saçlarınızı kısacık kestirmekle işe başlayın (fakat kazıtmış gibi de durmasın). Kulak üstünü yukarıdaki model gibi iyice kısaltabilirsiniz. Kıvırcık saçlılar, kıvrımları kontrol altında tutmak için kuru ürünler ya da hindistan cevizi yağı kullanabilir.
Andy Murray
Bu saç şekli, kıvırcık ve dalgalı saçlarıyla uğraşmaktan bıkanlar için çok pratik bir tercih. Roman Warrior adı verilen bu kesimi Andy Murray modern bir şekle sokmuş. Saçınızdaki her telin aynı boyda (ve orta uzunlukta) olması ve alınla favorilerde keskin bir çizgi şeklinde bitmesi gerekiyor. Favorilerin uzunluğu kulağınızın ortasına gelecek kadar olmalı. Saçınız asi değilse, herhangi bir ürün kullanmaya da ihtiyacınız yok, fırçalamanız yeterli.
David Karp
Tumblr’ın kurucusu David Karp’ta gördüğümüz saç şekli, 20’li yaşlarındaki erkeklerin gözde seçeneği. Saça yumuşak bir görünümün verildiği bu kesimde, perçeminiz yanlardan kısa başlayıp orta bir uzunluğa ulaşmalı ve spreyle tutturulmuş gibi değil de, parmaklarınızı arasından geçirip dağıtmışsınız gibi durmalı.
Hritik Roshan
Dalgalı saçınızı ünlü Bollywood starı Hritrik Roshan gibi modernleştirmenizin vakti geldi. Saçınıza hacim veren bir sprey sıkıp istediğiniz yöne ayırın ve bir miktar krem jöleyle saçınızdaki bukleyi/kıvrımı sabitleyin.