Spor yapıyorsunuz ve giyim stilinizi oluşturdunuz. Herşey güzel ama mükemmele ulaşmak için bir şeyler eksik.  Bir centilmen olmanın en büyük gerekliliklerinden biri kozmetik bakımdır. Zamanının önemli kısmını bakıma ayıran kadınlar için bir erkeğin  kendine ne kadar dikkat ettiğini anlamak sizi şöyle bir süzmesine bakar. “Benim bakımım limon kolonyasıdır” devrinin kapandığının hepimiz farkındayız.  Durumun ciddiyetini kabullenen erkeklerin banyo dolapları kadınları bile şaşırtacak kadar zengin. Hal böyle olunca rekabetin şiddeti de giderek artıyor.

Bakım ciddi bir iştir ve pek çok detay barındırır. Detaylara takılmayı pek sevmiyorsanız piyasadaki binlerce ürün içerisinde kaybolmanız ve doğru ürünü bir türlü bulamamış olmanız muhtemel. Bu can sıkıcı durumdan kurtulmanız için kişisel bakım marketlerinde işinize yarayacak bir alışveriş rehberi hazırladık.

properly-proper-way-how-to-wash-washing-hair-man-men-guy-manvshair

SAÇ BAKIMI

Şampuanınızı seçerken ; Saç tipinizi, Saç problemlerinizi (Dökülme, kepek vs.) göz önünde bulundurun. Saç dökülmesi riskiniz varsa saç dökülmelerini önleyecek bir bakım kürü kullanabilirsiniz.  Seçtiğiniz şampuanın kokusuna dikkat edin. Eğer saçlarınız sert bir yapıya sahipse kesinlikle saç kremi kullanın. Mümkünse saç  şekillendirici kullanmayın. 15 günde bir berberinize uğrasanız yeterli.Ama  İlla da kullanacaksanız 90’lı yılların popçuları gibi parıl parıl parlatan, yapışkan ürünler yerine, mat şekillendiricileri tercih edin.

 

airelement

CİLT BAKIMI

Burundan, kulaktan, üst yanaktan fırlayan kalın siyah kılların rahatsız ediciliği konusunda hemfikiriz sanırım. Onlardan kurtulun. Bu işlem için piyasada birçok elektronik alet seçeneği mevcut. Ama eğer kalıcı bir çözüm istiyorsanız Lazer epilasyonun nimetlerinden yararlanabilirsiniz.

Rutin cilt bakımınız için yine cilt tipiniz ve cilt problemlerinizi göz önünde bulundurarak ürün tercihlerini yapmalısınız. Yatmadan önce arındırıcı bir tonikle gün içersinde cildinizde biriken yağı ve kiri temizleyin. İhtiyacınıza göre periyodik aralıklarla uygulayacağınız maske ile cildinizin detaylı bakımını yapabilirsiniz. Yorgun göz altlarınız kırışıklığa sebep olabileceğinden bir göz altı bakım kremi edinmeniz de iyi olacaktır. Cildi nemlendiren, aydınlatan, mor halkaları ve gözaltı şişliklerini azaltan bu kremleri sabah-akşam olmak üzere günde iki kere uygulamalısınız.

 

104366

EL VE AYAK BAKIMI

Düzenli olarak manikür, pedikür yaptırmaya zaman bulamıyorsanız el ve ayak bakımınızı birkaç ürün ile evde kendiniz yapabilirsiniz. Tırnaklarınızı kestikten sonra kağıt veya metal bir törpü yardımıyla uçlarını düzeltin. Tırnak diplerini beslemesi için tırnak kesme işleminden sonra badem yağı kullanabilirsiniz. Gün içersinde hava şartlarından dolayı kuruyan ellerinizin, yanınızda taşıyacağınız bir nemlendirici ile sürekli yumuşak kalmasını sağlayabilirsiniz.

 

wet_tummy_final_ii_by_darkprophecy

VÜCUT BAKIMI

Parfümünüze uyum sağlayacak bir deodorantı tercih edin. Eğer mümkünse parfümünüzün kendi deodorantını kullanabilirsiniz. Roll-on yada stick deodorantlar, sprey ve sabun olanlara kıyasla daha iyi bir koruma sağlar. Aşırı terleme probleminiz varsa giysinizin içersine yerleştirebileceğiniz koltuk altı pedleri mevcut. Duştan sonra tüm vücudunuza uygulayabileceğiniz vücut losyonları da hem cildinizi nemlendirip kuruluk hissini ortadan kaldırır hem de güzel kokmanızı sağlar.