İnce tişörtler yerini kalın yünlere bırakadursun ter hala bizim için bir problem. Her daim güzel kokmanın sırrı ise teninize uygun seçilmiş kalıcı bir erkek parfümü. Her mevsim değişimde kıyafetlerini değiştirmeye alışan erkekler, maalesef henüz kokuları değiştirmeleri gerektiğini farkedemediler. Kışın, baharatlı kokular vücut ısısına katkı sağladıklarından onları tercih edebiliriz fakat; gelin bu sefer bir değişiklik yapalım.

Senenin son günlerine yaklaşırken kendini temiz ve ferah hissetmen için 2016’nın en iyi yeni kokularını derledik. Banyoda yer açsan iyi edersin, işte erkekler için bu senenin en iyi erkek parfümleri;

 

Givenchy Gentlemen Only Parisian Break

Gerçek bir Paris’li erkek gibi, Givenchy’nin yeni kokusu Gentlemen Only de çok şık. Piyasadaki diğer kokular gibi kompleks olmayan Parisian Break, nane ve portakal dokusunun altında adaçayı otu ve en altlarda ise amber taşıyor.

Seine’de gündüz yürümek için ideal, ama akşamüstü daha sıcak bir şeylere geçebilirsin.

Erkek Parfümü

 

Tom Ford Costa Azzurra

İsmi büyüsüyle birlikte gelen erkeklerin kullanmasını beklediğimiz bu parfüm, ferah ve biraz pahalı. Tom Ford’un yazın sık ve çık kokularından olan Costa Azzurra, içinde odunsu kokular barındırıyor. Portakal kokuları üst tonlarda, doğal ot kokuları orta tonlarda, vanilya ve meşe ise alt tonlarda.

Erkek Parfümü

 

Issey Miyake L’Eau D’Issey Pour Homme Summer 2016

Tazelenmeye hazır mısın? O zaman Issey Miyake’nin 1994’ten bu yana orijinal kokusu L’Eau d’Issey’e merhaba de.

Bu kokuya “su gibi” derken tedirgin olsak da (çünkü suyun kokusu yok), bu koku bir şişe içindeki deniz manzarası gibi. Kivi ve greyfurtun da içinde olduğu bir takım egzotik meyveler üst notalarda, üstelik L’Eau d’Issey’de birazcık ananas hissi de var ve bu kokunun daha uzun süre üzerinde kalmasını sağlıyor!

Erkek Parfümü

 

Floris Bergamotto Di Positano

Floris’ Bergamotto di Positano, derinden etkileyecek bir koku. Keskin bergamot ve mandarin kokusuyla başlayıp, amber ve zencefille çok derinlere gidiyor. Ayrıca portakal ve vanilya hissi de var bu saatler sonra bile konforlu hissetmeni sağlıyor.

Erkek Parfümü

 

John Varvatos Artisan Blu

ABD’li tasarımcının, deri ve kot tasarımlarından kesinlikle daha ferah bir koku. Artisan Blu, ferah ve denizden ilham almış bir koku. Limon kokulu ve salatalık ailesinden şayot kokulu bir parfüm olmasına rağmen, alt tonlarda silhat, çam ve fıstık var. Çalışmak zorunda olduğun ve denize hasret olduğun günler için ideal.

Erkek Parfümü

 

 

Paul Smith Sunshine for Men

Paul Smith’in özgürlükçü renk ve desen kullanımıyla birleşen bu parfüm, tasarımcısını yansıtıyor. Bu parfüm havayı hissetmeni sağlayacak çünkü üst notalarda üzüm ve kişniş var. Orta tonlarda ise karabiber ve hindistan cevizi gerçek bir yaz kokusunu olduğunu hissettiriyor.

Erkek Parfümü