Skoda Kamiq Crossover

Karoq ve Kodiaq’dan sonra SUV ailesine bir crossover aracı daha kazandıran Skoda’nın bu yeni aracının ismi Kamiq. Skoda Kamiq, Volkswagen’in T-Cross modeli gibi gençleri hedefleyen bir model olacak. Gelin Skoda Kamiq modeline daha yakından bakalım.

Skoda Kamiq

Karoq ve Kodiaq modellerine göre epey bir farklılık barındıran bu model biraz daha küçük boyutlara sahip. Küçük dediysek de çok fazla değil 🙂 4.24 metre uzunluğa sahip olan Skoda Kamiq, 400 litrelik bir bagaj hacmi sunuyor. Koltuklar yatırıldığında ise bu hacim 1400 litreye kadar çıkabiliyor. Dört parçalı ince gündüz farklarıyla agresif bir ifadesi bulunan bu araç, şerit takip sistemi, adaptif hız sabitleyici ve otomatik frenleme gibi teknolojik özelliklerle birlikte gelecek. Ailenin diğer üyeleri gibi tamamen dijital bir gösterge paneli bekleniyordu fakat bu bir opsiyon olarak sunulacak ve eğlence sisteminde de yine dokunmatik ekran seçenekleri olacak.

 Skoda Kamiq, 115 beygir gücü üreten 1.0 litrelk üç silindirli benzinli bir motor ve 150 beygir gücü üreten 1.5 litrelik 4 silindirli benzinli motor seçenekleriyle gelecek. Buna ek olarak bir de 115 beygir gücünde 1.6 litrelik bir dizel motor da bulunacak. DSG şanzımanlı bir motor isterseniz de sadece önden çekişli bir konfigrasyona sahip olabiliyorsunuz.
Henüz fiyat bilgisi paylaşılmayan Skoda Kamiq’in piyasaya çıkış tarihi de net değil. Öngörümüz 2019’un ilerleyen aylarında eylül-ekim gibi piyasaya çıkacağı yönünde. Maalesef fiyat konusunda ise hiçbir tahminimiz yok 🙂