Audi R8 V10 Decennium

Bundan tam 10 yıl önce Audi R8  modeli için V10 motora sahip serisini tanıttı. Bu V10 motor 10 silindirli 5.2 litrelik atmosferik bir motordu. Bugün ise Audi, bu motorun 10.yılı şerefine özel bir versiyonla karşımızda; Audi R8 V10 Decennium 

V10 motorlu Audi R8’in tasarımı gerçekten nefes kesici. Daytona Gray adı verilen mat bir rengi bulunan araçta bronz detaylar kullanılmış. Özellikle 20 inçlik bronz jantlar muazzam bir uyum gösteriyor. Bu bronz rengin aynı zamanda motorun üzerindeki manifoldda da görebiliyoruz.

Audi R8 V10 Decennium

Audi R8 V10 Decennium, “Daytona Gray” seçeneğinde siyah parlak detaylarla zenginleştirilmiş. Aracın bir çok yerinde siyah ve grinin eşsiz uyumunu görebiliyoruz. İç mekanda da siyah detayların yanı sıra direksiyondaki bronz renkteki dikişler dikkat çekiyor. Koyu gri yani “Daytona gray”den farklı bir kaç renk seçeneğiyle daha geliyor. Farklı gri tonları, siyah ve mavi renklerle de dilenirse satın alınabiliyor.

Teknik Özellikler

Teknik özelliklerine şöyle bir bakacak olursak Audi R8 Decennium, 620 beygir gücü ve 589 nm tork üretiyor. Oldukça güçlü bir motora sahip olan bu aracın 0’dan 100 km/s hıza ulaşma süresi sadece 3.1 saniye. Audi’nin bu özel aracı maksimum 331 km/s hıza ulaşabiliyor.

Fiyat

Sadece 222 adet üretilecek olan Audi R8 V10 Decennium‘um satış fiyatı 222.000 Euro olacak. Oldukça sembolik adet ve satış fiyatıyla piyasaya çıkacak araç Türkiye’ye gelir mi bilinmez. Üretim adedine bakacak olursak özel bir kaç müşterinin satın alıp Türkiye’ye getirmesi mümkün olabilir. Biz yine de sizi uğraştırmadan güncel kur üzerinden TL karşılığını da yazalım istedik. Bu aracın Şubat 2019 itibariyle fiyatı yaklaşık olarak 1 Milyon 350 Bin Türk Lirası.