Erkeklerin Terziye Gitmesi için 9 Sebep

Bir erkeğin şık gözükebilmesi için ilk olarak kıyafetinin üzerine tam oturması gerekir.  Maalesef hazır giyimde tam olarak üzerine oturacak tüm parçaları bulmak neredeyse imkansız. Bu yüzden üzerine göre tekrar tadilat yaptırmak gerçek bir zorunluluk. Bu dağınık veya olduğundan kötü görünmeni engelleyecek ilk şey olduğu için de çok önemli.. Bunun ilk izlenimde neler değiştirdiğini tahmin bile edemezsin. Buradan hareketle biz de Erkeklerin Terziye Gitmesi için 9 Sebep listesini oluşturduk.

 

1. Düğmeleri ve Fermuarları Değiştirmek

Yazının başında da belirttiğimiz gibi bazı durumlarda tadilat yaptırmak zaten bir zorunluluk. Zorunlu olmayan hallerde de görünüşünü daha da iyileştirmek için terzilere uğramak fena bir fikir olmayabilir. Bazı kıyafetler üzerimize tam otursa da düğmelerinin adedi veya şekliyle ilgili problemleri olabiliyor. Bu sebeple iyi bir terzinin önerilerini dikkate alabilirsin.

Bunun dışında kötü bir sürprizle karşılaşmamak için güven vermeyen fermuarları bir an önce değiştir. Burada güven vermeyenden kastımız bir kaç kez takılmış, tutmamış fermuarlar. Bunlar daha sonra hiç istemediğin bir zamanda karşına çıkabilir.

 

2. Pantolonlarını Kısalt

Erkeklerin Terziye Gitmesi İçin 9 Sebep

Pantolonlar hazır giyim markaları tarafından belli kalıplara göre üretilir. Markaların kalıpları birbirinden farklı olabilir ya da bu kalıplar sana uygun olmayabilir. Özellikle pantolon boylarını kullanımına göre doğru ayarlaman gerekir. Yazlık bir pantolonda biraz daha kısa paçalar tercih edebilirsin, takım elbise de ise genellikle bacak boyuna tam gelen paçalar kullanılabilir. Eğer gittiğin terzi çok yaşlı değilse bunun ayarını bilecektir 🙂 Bu iyi görünmek adına yapacağım önemli bir adım, kesinlikle atlama.

 

3. Pantolonun Paçalarını Daraltmak

Bir pantolonun üzerine tam olması sadece paça boyuyla alakalı değil. Paçaların genişliği de çok önemli. Bacağının alt kısmının kalınlığına göre paçaları daraltman veya geniş bırakman gerekebilir. Eğer demode bir görüntü oluşmasını istemiyorsan bu paça daraltma konusuna da dikkat edebilirsin.

 

4. Gömlekleri Daraltmak

Erkeklerin Terziye Gitmesi İçin 9 Sebep

Erkeklerin Terziye Gitmesi İçin 9 Sebep

Bazılarımız çok sık alışveriş yapmıyoruz ve gömleklerimizi uzun süreler kullanabiliyoruz. Geçen zaman içerisinde kas ve kilo durumumuzda değişiklikler olabiliyor. Eğer eski gömlekleriniz bol geliyorsa onları çöpe atmak yerine üzerinize tam oturan harika gömlekler haline getirebilirsin.

Bu daraltma işleminde terzine arka kısımda “dart” adı verilen ince kıvrımlar oluşturabileceğini söyleyebilirsin. (Muhtemelen o da bunu düşünecektir.) Üstelik bu yeni gömlek almaktan daha az maliyetli olacaktır. Gömleğini daraltarak veya kollarını kısaltarak farklı görünümler elde etmek mümkün.

 

 

5. Gömleğin Yakasını Yenilemek

Bazılarımız bunu bilmiyor olabilir ama bir gömleğin yakasını da değiştirebilirsin. Terzine istediğin yaka tipinden bahset ve gerisini ona bırak. Bu biraz uğraş verici ve zahmetli bir iş olabilir, bu sebeple çok sevdiğin ama yakasını beğenmediğin bir gömleği bu işin seçebilirsin. Diğer onarımlara göre biraz daha maliyetli olabilir.

 

6. Ceplerden Kurtul

Bazı gömlekler kesinlikle cepsiz daha iyi duruyor. Eğer favori gömleğin daha minimal dursun istiyorsan, terzine cebi çıkartıp çıkaramayacağını sor. Birkaç sonuç olabilir, cebin izi durabiliyor ya da hiç kalmayabiliyor. Bunun için terzinin fikrini almak daha doğru olacaktır.

 

7. Takım Elbisenin Ceketini Daraltmak

Erkeklerin Terziye Gitmesi İçin 9 Sebep

Bir takım elbiseyi hazır almak kesinlikle daha makul. Hem daha pratik hem de daha ucuz. Buna karşın belli kalıplara sığmak zorundayız. Eğer aldığın ya da almak istediğin takım elbise çok güzel ama üzerine tam oturmuyorsa bunu da halledebilirsin. Takım elbisenin ceketini de daraltabilir ve üzerine uygun hale getirebilirsin. Bu da erkeklerin terziye gitmesi için 9 sebepten biri.

 

8. Ceketin Astarını Değiştirmek

Bu biraz daha iddialı görünmek isteyenler için. Ceketini daha havalı bir hale getirmek ya da kişiselleştirmek istersen astarını değiştirebilirsin. İster farklı bir renk isterse üzerinde yazılar bulunan bir astar kullan her iki durumda da iddialı görüneceğin kesin.

 

9. Ceketin Kolunu Döndürmek

Erkeklerin Terziye Gitmesi İçin 9 Sebep

Bu tüyo kesinlikle yeni kıyafetler için değil. Yeni bir cekete ihtiyacın var fakat maddi olarak karşılayamıyorsan ya da sahip olduğun ceketten vazgeçemediğin halde değişim istiyorsan ceketlerin kollarını değiştirmek büyük bir yenilik katacaktır. Burada uygun kumaşı seçmek için terziye ihtiyaç duyacaksın.

 

Gerçekten iyi bir terzi, sahip olduğun her parçayı sanki çok büyük meblalara almışsın gibi üzerine göre yaparak seni inanılmaz şık bir hale getirebilir. Eğer sen de yukarda saydığımız Erkeklerin Terziye Gitmesi için 9 Sebep‘ten birini makul buluyorsan geç kalmadan bir terziye uğra.