Ducati, Monster 1200’ün 25. yılı şerefine özel bir seri piyasaya süreceğini duyurdu. Bir çoğumuzun yakından takip ettiği İtalyan markanın, özel süslemerle donattığı Ducati Monster 1200 Limited Edition‘ı renk şemasını 2008 model Monster S4RS Testastretta Tricolore’den esinlenmiş.

Kırmızı, beyaz ve yeşilden oluşan renk skalası onun tam bir İtalyan olduğunu belli ediyor. Tasarıma baktığımızda renklerin yanında fren ve debriyaj kollarının alüminyumdan yapıldığını görüyoruz. Çamurluklar, anahtar kapağı ve plaka koruyucu ise karbon fiber malzemeden üretilmiş. Tek kişilik bu çıplak motosikletin ürettiği güç de epey çekici. Ducati Monster 1200 Limited Edition, 147 beygir ve 91 n/m tork güç üretiyor. Bu yanıyla ismindeki “Monster” kelimesini kesinlikle hakediyor. Tamamen dijital bir hız göstergesine sahip Ducati Monster 1200 Limited Edition, bir çok teknolojiyi de bünyesinde barındırıyor. Bununla birlikte tamamen ayarlanabilir 48mm Öhlins çatal ve arka süspansiyon ve Brembo M50 monoblok kaliperleri sürüş açısından güven veren detaylar.

Ducati Monster 1200 Limited Edition 2018

Ducati Monster 1200 Limited Edition‘ın ülkemizde satışa çıkıp çıkmayacağı henüz belli değil. Ducati tarafından paylaşılan bilgilere göre Kasım ayında Amerika Birleşik Devletleri’nde satışa çıkıyor olacak. Ayrıca bu model özelinde ön siparişlerde ekstra bir indirim olabileceği de belirtilmiş. Fiyat bilgisi netleştiğinde ve Türkiye’deki satış durumu hakkında bilgi aldığımızda yazımızı güncelleyeceğiz.

Ducati Monster 1200 Limited Edition 2018 Galeri