Yeni Seat Tarraco

2019 yılı itibariyle Seat galerilerinde görmeye başlayacağımız yeni SEAT Tarraco, markanın SUV araçları arasında yerini alacak. 7 kişilik kapasitesi ve heybetli görünüşüyle dikkat çeken 2019 Seat Tarraco’nun Türkiye’ye gelişi de bu yıl içerisinde mümkün olacak gibi görünüyor.

Seat Tarraco

Seat’ın SUV modelleri olan Ateca ve Arona’dan sonra üçüncü model olarak konumlandırılacak Tarraco, ismini İspanya’nın Tarragona kentinden alıyor. Mevcut ebatlarıyla (4,735 mm uzunluğa ve 1,658 mm yüksekliğe sahip) Seat’ın en geniş hacimli araçlarından biri olacak olan yeni Tarraco, giriş seviyesinde 150 beygir güç üreten 1.5 litrelik TSI motor seçeneceğiyle ve 6 ileri manuel şanzımanla gelecek. Ayrıca 4×4 versiyonu da bulunan Seat Tarraco’nun 150 ve 190 beygir güç üreten 2.0 litre dizel iki motor seçeneği de bulunacak. Seat’ın paylaştığı verilere göre yeni Tarraco 0-100 km’ye 8 saniyede erişebiliyor. Ayrıca maksimum hızı ise 211 km/s olarak paylaşılmış.

Seat Tarraco

Yeni Seat Tarraco teknolojik detayları da dikkat çekiyor. Marka “Emergency Call” yani kaza anında gerekli aramaları otomatik olarak yapacağı bir tekknolojiyi ön plana çıkarıyor. Bu sayede sürücü ve yolcuya en hızlı şekilde ulaşılması hedefleniyor. Ayrıca Tarraco’da ön konsolda Apple CarPlay destekli büyük bir led ekran bulunuyor. Burada açtığınız navigasyon uygulamasını direksiyonun önündeki elektronik kadranlara aktarabiliyorsunuz. (Daha doğrusu kadranların bulunduğu ekrana.) Dijital göstergeler küçültülerek harita ön plana getiriliyor. Kablosuz şarj özelliği de artık bu segment için standart haline geldiği için bu araçta da bulunuyor.