Samsung Galaxy S10e Resmi Olarak Karşımızda!

Tüm hafta boyunca yüzlerce dedikodusu yayınlanan Samsung Galaxy S10 ile ilgili ilk resmi duyuru sonunda karşımızda. Bu süreçte bilgi kirliliği yaratmamak adına sadece resmi paylaşımları yayınlama kararı aldık ve ilk resmi açıklama da Samsung Galaxy S10e yani ekonomik modeliyle ilgili duyuruldu;

Samsung Galaxy S10e

Resmi açıklama ile telefonun kesin görüntüsüne de kavuşmuş olduk. Hayli dikkat çekici bir sarı renk seçeneğiyle satışa çıkacak S10e’nin tabi ki başka renk seçenekleri de olacak. Samsung, ekonomik modelinde herkesin dikkatini çekecek ve kendi reklamını yapacak bir strateji izliyor olabilir. Ne var ki bu duruma tepki gösteren ve ürünü beğenmediğini söyleyenlerin sayısı hiç de az değil. S10 modelinden farklı olarak Samsung Galaxy S10e arkada üç kamera değil iki kamerayla geliyor. Ayrıca parmak izi sensörünün de telefonun yan kısmında olduğu dikkatleri çekiyor. Tek ön kamerası bulunan Samsung Galaxy S10e üzerinde bir çentik bulunmuyor. Kamera tamamen ekran olarak ayrılan bölüme delik açılarak yerleştirilmiş.

Samsung Galaxy S10e Fiyatı Ne olacak?

Samsung Galaxy S10e 6 GB Ram ve 128 GB depolama seçeneğiyle gelecek. Şu an için tahmin edilen Avrupa satış fiyatı 780 Euro civarında. Ülkemizde ise 5500-6000 TL civarında bir satış fiyatına sahip olmasını bekliyoruz. Neyse ki bu S10’un ekonomik modeli 🙂 Bununla birlikte S10 ve S10 Plus (ya da pro) olarak isimlendirilecek iki gelişmiş versiyonu daha duyurulacak. Bu iki model için de tahminler konfigrasyona göre değişecek şekilde 900 euro ile 1500 euro arasında.

Düzenleme: 20 Şubat itibariyle resmi satış rakamı 5499 TL olarak açıklanmıştır.

Samsung Galaxy S10e Ne zaman Satışa Çıkacak?

Samsung Galaxy S10e 20 Şubat itibariyle MWC etkinliğinde diğer modellerle birlikte tanıtılacak. Ülkemizde ise ne zaman satışa çıkacağı kesin olmamakla birlikte önümüzdeki ay (Mart 2019) içerisinde resmi kanallardan satışa çıkması bekleniyor.