Facetime üzerinden yaptığım bir görüşme sırasında keşfettiğim, daha sonra da kamera filtreleri arasında bulamadığım gizli bir filtreden bahsetmek istiyorum. Kameranızdaki görüntüyü gerçek zamanlı olarak bir çizgi-dizi karesine dönüştürüyor. Bu harika Comic Book filtresini denediğinizde ne kadar başarılı olduğuna şaşıracaksınız!

gizli iphone filtresi comic book

Şu an için Facetime görüşmeleri sırasında ve mesaj uygulaması içerisinden ulaşabileceğiniz Comic Book filtresi neden kamera uygulamasının içerisinde yer almıyor bilemiyoruz fakat; en sevdiğiniz filtreler arasına girmeye aday olduğu kesin.

Bazı kaynaklarda ios 12 ile geldiği söylense de bu sürümü alan tüm iphone’larda ne yazık ki mevcut değil. Resmi bir açıklama olmadığı için kesinlikte söz edemeyiz ama sizin telefonunuzda olup olmadığını aşağıdaki adımları takip ederek kontrol edebilirsiniz. Aynı zamanda güncel ipad modellerinde de bulabileceğiniz bu filtreyle hem yaratıcı çalışmalar meydana getirebilir hem de havalı fotoğraflar çekebilirsiniz.

Filtre Nerede?

Filtreye yukarıda belirttiğimiz gibi Apple’ın “messages” uygulamasından ve “Facetime” uygulamasından ulaşabiliyorsunuz.

“Messages” yani mesajlar uygulamasından ulaşmak için;

  1. Yeni bir mesaj oluşturun.
  2. Bu mesaja bir fotoğraf eklemeyi deneyin.
  3. Açılan kamera ekranında sol altta bulunan “yıldız” simgesine basın.
  4. Açılan alt menüde üç renkli küre şeklinde görünen filtre ikonuna basın.
  5. Bu sekme altında açılan filtreler arasında “Comic Book” filtresini bulabilirsiniz.
Fotoğraf: CNET

Bu filtrede oluşturduğunuz görüntüyü kendinize gönderebilir veya doğrudan fotoğraflar bölümüne kaydedebilirsiniz.

Buna benzer filtreleri farklı uygulamalarda görmüş hatta uygulamış olabilirsiniz. Kameranızı açtığınızda gerçek zamanlı olarak her şeyi bir çizgi-dizi görüntüsüne çok başarılı bir şekilde dönüştürebildiğinizi gördüğünüzde neden bu kadar beğendiğimizi anlayacaksınız. Bu filtre sayesinde dakikalar içerisinde kendi çizgi-romanınızı oluşturabilirsiniz. ?

comic book filtre

Aynı zamanda bu filtreyi “Facetime” üzerinde yaptığınız görüntülü görüşmelerinizde de gerçek zamanlı olarak kullanabilirsiniz. iphone ve ipad modellerinde bulunan fakat; nedenini anlayamadığımız şekilde gizli tutulan “Comic Book” filtresini mutlaka denemenizi öneriyoruz.