Instagram Son Görülme Özelliği Nasıl Kapatılır?

Whatsapp’tan alışık olduğumuz son görülme konusu artık Instagram’da da var. Gece yarısı gizli gizli dm atanları şimdiden uyaralım. Artık Instagram’ın mesajlaşma uygulaması Direct’te de son görülme bilgisi otomatik olarak paylaşılıyor. Peki yakalanmak istemeyenler için Instagram son görülme özelliği nasıl kapatılır hızlıca bakalım;

Mesajlaştığınız son anı diğer kullanıcılarla paylaşmaya başlayan Instagram yine bazılarımızın başını yakacak gibi görünüyor. Eğer karda yürüyüp izinizi belli etmek istemiyorsanız bir an önce bu özelliği devre dışı bırakın. Bu özelliği kullanabilmek ve kapatabilmek için en güncel versiyonunu kullanmanız gerekiyor. Güncelleme yaptığınızda Instagram son görülme özelliği otomatik olarak açık gelecek. Eğer takip etmek istediğiniz kişi(ler) varsa bu özellikten faydalanabilirsiniz.

Son Görülme Nasıl Kapanır?

Üç adımda bu özelliği kolayca kapatabilirsiniz;

  1. İlk olarak Instagram’a giriş yapın ve profil sayfanıza gelin.
  2. Sağ üst bölümde bulunan menü ikonuna (üç nokta) dokunarak ayarlar bölümüne gelin.
  3. Ayarlar bölümünde aşağıda “Hareket Durumunu Göster” şeklinde bir ayar olması gerekiyor. Bu bölümde açıp kapatabileceğiniz bir switch buton var, bunu sola çekerek son görülmeyi kapatabilirsiniz.

 

Instagram Son Görülme Özelliği Kapatma

Eğer takip etmek istediğini biri olursa Instagram son görülme özelliğini tekrar aynı yerden dilediğiniz zaman açabilirsiniz. Instagram’ın en güncel versiyonunu kullanmak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

[columns_row width=”half”] [column]

Instagram  IOS   Android

 

[/column] [column]Instagram İşlem Engellendi Hatası ve Çözümü →[/column] [/columns_row]