Bilgisayarınızı bir TV’ye Nasıl Dönüştürürsünüz?

Maaşınızı gereksiz şeylere harcamak istemiyorsunuz ve yapmak istediğiniz en son şey hem bir televizyon almak hem de yüksek hızlı internet faturası ödemek. Artık İnternet ile bağlantınız ve favori TV diziniz arasında seçim yapmak zorunda değilsiniz. Birkaç cihazla eski bir bilgisayarı yeni bir televizyona dönüştürebilirsiniz. Size tasarruf yapmanızı sağlayacak formülü açıklıyoruz. Aşağıda listelenen adımları okuyun ve PC’nizi TV’ye nasıl dönüştürebileceğinizi öğrenin.

Bilgisayarı TV’ye Dönüştürmek için Nelere İhtiyaç Var?

En az 10 GB boş sabit disk alanına ve çok yavaş olmayan bir işlemciye sahip eski bilgisayar.

Uydu alıcısı.

Uydu Alıcısı

Nasıl Yapılır?

Bilgisayarınızın ekranına bir TV sinyali vermek için donanımınızı fiziksel olarak kurun. Bu, birkaç cihazla yapılabilir. Hangisini seçeceğiniz, ne kadar harcamak istediğinize ve bilgisayarınızın kalitesine bağlı olacaktır. TV kartı (bilgisayarınızın özelliklerine bağlı olarak grafik kartı olan veya olmayan) ve harici uydu alıcısı arasında seçim yapın. TV tarayıcı kartının bir profesyonel tarafından takılması gerekir, ancak TV kanallarına net bir bağlantı sağlar. Harici TV uydu alıcısı, bilgisayarınızın HDMI portuna bağlanarak kolayca takılabilir ve rahatça izleyebilirsiniz.

TV kartı aldıysanız beraber gelen yazılımı PC’nize yükleyin. Yazılım, kanalları ve ses seviyesini uzaktan kumandayla kontrol etmenizi sağlar. Bilgisayarınızın sabit canlı yayınları kaydetmenizi bile sağlayabilir.

Kanal gezintisi artık, bilgisayar ekranınızda! TV kanallarında gezinmeye hazırsınız. Artık İnternet üzerinden yayınlanamayan yayınlara alternatif bir çözüm üretmiş oldunuz. Bilgisayarı TV’ye dönüştürmek işte bu kadar kolay.