Nasıl daha şık görünürüz? Erkekler için 10 Stil Önerisi

Daha şık görünmenin tek koşulu sandığınız gibi pahalı kıyafet ve aksesuarlar almaktan geçmiyor. Şüphesiz ünlü markaların çok şık ürünleri var fakat; bu ürünleri doğru kullanmazsanız naparsanız yapın şık görünemezsiniz. E o halde “nasıl daha şık görünürüz?” diye düşünüyorsanız işte karşınızda erkekler için 10 stil önerisi;

Dolabınızı Temizleyin

Erkekler İçin 10 Stil Önerisi

Erkekler için 10 stil önerisinden ilki dolap temizliği. Hepimizin dolabında çok demode olmuş, artık bize beden olarak uygun olmayan bir sürü kıyafet bulunuyor. Öncelikle bir an önce bunlardan kurtulun. Bu sayede aslında neye ihtiyacınız olduğunu daha net görebileceksiniz. Ayrıca renkleri solmuş, aşınmış, tülermiş ve lekeli kıyafetlerinize bir an önce veda edin.

Bunlardan kurtulundan kastımız kesinlikle çöpe atmak değil. İhtiyaç sahiplerine bağışlayarak hem kendinize hem de çevrenize faydalı bir iş yapmış olacaksınız.

 

Kıyafetlerinizi Vücudunuza Uygun Hale Getirin

Erkekler İçin Stil Önerileri

Son 1 yılda çok fazla kilo vermiş olabilirsiniz. Çok beğenerek aldığınız pahalı takımınız gardıropta öylece duruyor olabilir. Aynı zamanda “biraz” bol olduğunu düşündüğünüz ama sizi çok kötü gösteren kıyafetleriniz olma ihtimali de epey yüksek. Zira hepimiz hazır giyim ürünlerini tercih ettiğimiz için bunlar belli kalıplara göre dikiliyor. Her insanın vücudu farklı olduğu için kendi kalıbımıza uygun olmayan onlarca kıyafeti satın alıyoruz. İşte bu noktada bol gözüken tüm kıyafetlerinizi alıp bir terziye uğrayın. Eğer çok sık zayıflayıp kilo almıyorsanız bunu tüm kıyafetlerinizde uygulayın. Görünüşünüz inanılmaz şekilde değişecek. Erkekler için 10 stil önerisi arasında en önemli konulardan biri de bu.

 

Gösterişli Bir Kol Saati

Erkekler İçin 10 Stil Önerisi

Günümüzde kol saatleri asıl işlevinden daha çok şık göründükleri için kullanılıyor. Başlangıçta çok para harcamanıza gerek yok demiştik ama bu noktada bir istisnadan bahsedeceğiz. Ne yazık ki gösterişli ve şık saatlerin tümünün fiyatları yüksek. Yine de çok uçup kaçmadan, maaşınıza rahatça alabileceğiniz ve şık görünen onlarca saat var. Özellikle takım elbise giydiğiniz zamanlarda mutlaka bir kol saati takın.

 

Temel Kıyafetler Satın Alın

Başlık biraz garip duruyor olabilir. Aslında her erkeğin gardırobunda bulunması gereken bazı belli başlı kıyafetler var. (Tıpkı kadınların gardı

roplarında bulunması gereken bir siyah elbise gibi.) Vücudunuza oturan ve ölçülerinize uygun kıyafetlerden oluşan bir baz oluşturmanız gerekiyor. Gömlek, pantolon ve ceket üçlüsünden başlayalım.

Erkekler İçin 10 Stil Önerisi

Beyaz ve mavi tonlarındaki gömlekler erkeklerin olmazsa olmazı. Bir çok kombinde kullanableceğiniz bu gömleklerden mutlaka edinmeniz gerek.

Erkek Stil Önerileri

Bir çok kıyafetler kombinleyebileceğiniz siyah bir pantolon hayat kurtarıcı olacaktır. Aynı zamanda kahverengi ve lacivert tonlarındaki pantolonlar da çok işinize yarayacak.

Erkek Stil Önerileri

Ceket konusuna gelecek olursak gri bir ceket neredeyse her renkle uygunluk gösterdiği için alıp bir tane kenara koymanız gerekenlerden. Siyah ve lacivert ceketlerin de gardırobunuzda olması hiç de kötü olmaz.

Mutlaka bunlar olması gerekmiyor. En sık kullandığınız ve pratik şekilde kombinleyeceğiniz renklerden oluşan bir kompozisyon da yaratabilirsiniz. Burada önemli olan birbiriyle rahat kombinlenebilen renkleri tercih etmeniz.

 

Blazer Ceketler

Erkek Stil Önerileri

Bazı yerlere giderken nasıl giyineceğimize karar veremeyiz. Takım elbisenin ağır, kot ve tişörtün de basit kaçacağı yerlere mutlaka gitmemiz gerekir. (Bu konu için giyim kodları yazımıza da bakabilirsiniz.) Bu noktada blazer ceketler hayat kurtarıcıdır. Hem sizi gerektiğinde ciddi gösterir hem de rahat ortamlarda da pek sırıtmaz.

Omuzlarınıza tam oturan bir spor ceket sizi sandığınızdan çok daha şık ve dikkat çekici gösterebilir. Eğer spor ceketiniz yoksa hemen bir mağazaya uğrayıp anlatmak istediğimizi çok daha net anlayabilirsiniz.

 

Kendi İmzanızı Oluşturun

Erkekler İçin 10 Stil Önerisi

İnsanların sizi onunla hatırlayacağı küçük detaylar bulun. Desenli papyonlar, kol düğmeleri, manşetli gömlekler, kruvaze ceketler, pantolon askıları… Aslında herkesin sıradan görüntüsünden ayırt edilmenizi sağlayacak bir aksesuarla kendi imzanızı oluşturabilirsiniz. Eğer uzun bir süre bu aksesuarları üzerinizde taşımaya devam ederseniz insanlar sizi tarzınızla da hatırlayacaklar.

 

Kontrast Oluşturun

Erkekler İçin 10 Stil Önerisi

Aynı renkleri ve renk tonlarını birbiri üzerine giymekten kaçının. Renkler arasında zıtlık oluşturmak göze hoş gelen bir şeydir. Farklı renkleri kullanmaktan asla kaçınmayın. Aksine birbirine yakın renkler çok daha sıkıcı ve sıradan gözükeceklerdir.

 

Stil Öğelerinize Bakım Yapın

Erkekler İçin 10 Stil Önerisi

Stilinizi oluşturan her şeye iyi bakmanız gerekiyor. Bu devamlılığı sağlamanız için bir gereklilik. Ayakkabılarınıza iyi bakın, boyayın, cilalayın ve parlatın. Kıyafetlerinizdeki lekeleri en kısa sürede çıkarmaya çalışın ve kalıcı lekelerden kaçının. Aynı zamanda pahalı kıyafetlerinizi risk alıp kendiniz yıkamayın. Kuru temizleme hayat kurtarıcı olabilir.

 

Şık Ayakkabılar Tercih Edin

Erkek Stil Önerileri

Bu ifade göreceli gibi duruyor olabilir fakat; burada kastımız koşu ve yürüyüş ayakkabılarını her yerde giymekten vazgeçin. Evet çok rahat olabilirler, zaten çok rahat olan şeyler genelde çok şık görünmüyorlar 🙂 Bu yüzden klasik görünüme yakın ayakkabıları daha çok tercih etmenizi önerebiliriz. Eğer rahatınıza çok düşkünseniz rahat deri ayakkabılar için bir araştırma yapabilirsiniz.

 

Gardırobunuzu Güncelleyin

Erkekler İçin 10 Stil Önerisi

Erkekler için 10 stil önerisinden biri de gardırbonuzu demodeleştirmemek. Bir anda binlerce liralık kıyafetlerle gardırobunuzu doldurmayın. Alışveriş işini zamana yayın ve tarzınızın zaman içinde evrilmesine müsade edin. Zaman içerisinde keşfedeceğiniz farklı tarzlarla kendi tarzınızı şekillendirebilirsiniz.

 

Tarzınızın Önemini Kavrayın

Erkekler için 10 stil önerisinden sonuncusu diğerlerinden tamamen farklı. Görünümün aslında ne kadar önemli olduğunu anlamaya çalışın. Burada “ye kürküm ye” örneğini vermek istemiyoruz fakat; dış görünüşünüzün iş yaşamından özel yaşımınıza kadar uzanan ve her alanda etkisini gördüğünüz bir konu olduğunu unutmayın. Sokakta insanların sizle iletişim kurma şeklinden, müşterilerinizi ikna etme şansınıza kadar stiliniz tüm hayatınızda çok önemli bir rol oynuyor. Stilinizi devamlı belli bir seviyede tutup geliştirmeye devam ederseniz ve nasıl daha şık görünürüz anlayışıyla çabalarsanız faydasını mutlaka göreceksiniz.