“Şık görünmek için çok para harcamanıza gerek yok. Vücudunuza uygun bir t-shirt ve içinde rahat hissettiğiniz bir pantolon size düşündüğünüzden çok daha fazlasını verebilir.”

Moda dünyasının son günlerde dövmeleri, ikonik sakalı ve tarzıyla en tanınan yüzlerinden Chris John Millington böyle söylüyor. 1990 doğumlu model, şimdiye kadar Diesel, Reiss, River Island ve Urban Outfitters ile çalıştı. Tüm bunların yanında çalışmları ve stil önerilerini paylaştığı forgetfashion.com isimli bir blogu da var. Şimdi İngiltere’ nin en iyi giyinen erkekleri arasında gösterilen Milligton’ ın favori markalarını ve stil önerilerini röportajda inceleyelim.

Chris John Millington

Moda trendlerini ya da diğer erkeklerin ne giydiğini önemsemediğinizi söylemiştiniz. Peki tarzını oluştururken nelerden ilham alırsınız?
Aslında bu konudaki en büyük ilham kaynağım Marlon Brando. Kendisinin harika bir basic stili vardı ve ondan ne giydiğinin değil nasıl giydiğinin önemli olduğunu öğrendim.

Modaya ilgin olduğunu ne zaman ve nasıl anladın?
Gençken alışılagelmişin dışında bir giyim tarzım vardı. Kesik pantolonlara ve beyaz çoraplara bayılırdım. Ayrıca o dönem oldukça popüler olan kaykaycı Heath Kirchart’ın tarzından oldukça etkilendim. Hatta kendi stilimde kurallardan uzaklaşmam da onun sayesinde oldu.

Şu an gardrobundaki en sevdiğin şey ne?
Handvaerk’ten aldığım beyaz t-shirt. Bayılıyorum!

Çok konuşulan sakalını kesmenin sebebi nedir? Tekrar uzatacak mısın?
Bazı şeylerin değişmesi gerektiğini düşündüğüm bir zamanda oldu. Evet tekrar eski haline getireceğim ancak şimdilik böyle devam!

Chris John Millington

Favori tasarımcılarını ve markalarını söyleyebilir misin?
Sandro’yu çok seviyorum. Kolleksiyonları tam anlamıyla vintage stili ve gardrobuma çok uygun.

Sence bir erkeğin dolabında mutlaka olması gereken şey nedir?
Siyah deri ceket.

Bir günlüğüne başka bir şehire gidecek olsan yanına alacağın 5 şey nedir?
Siyah çizmelerim, koyu renk bir jean, beyaz bir t-shirt, deri ceket ve hoş desenli bir gömlek.

Stil oluşturmak konusunda erkeklerde gördüğün en büyük hata nedir?
Bence öyle genel geçer bir hata yok. Herkesin tarzı farklı ve bu noktada bence kesin doğru ve yanlışlardan bahsedemeyiz. Tabii ki bu hiç hata görmüyorum anlamına da gelmiyor. Bence modada kuralcılık fikri tüm bireysel yaratıcılığı yok ediyor.

Modelliğe başladığın günden beri öğrendiğin en önemli stil ipucu nedir?
Her iki anlamda da üzerinize oturan kıyafetler giymek. Moddelliğimin başında benimle alakası olmayan kıyafetler giydim. Doğal olarak da bu doğru tarzı bulana kadar benimle alakalı iyi bir izlenim yaratmadı.

Chris John Millington

Seni genel olarak koyu ve doğal renkler içerisinde görüyoruz. Eğer daha parlak ve tarzından farklı bir renk seçecek olsan bu hangisi olurdu?
Süt mavisini çok severim. Aslında bu renkteki eşofmanı giymekten çekinmem

Eğer erkeklere moda konusunda bir tavsiye verecek olsan bu ne olurdu?
Şık görünmek için çok para harcamanıza gerek yok. Vücudunuza uygun bir t-shirt ve içinde rahat hissettiğiniz bir pantolon size düşündüğünüzden çok daha fazlasını verebilir.

 Kaynak: Askmen UK