PlayStation ve Xbox’a yeni rakip: Mad Box!

Project Cars oyunun geliştiricisi Slightly Mad Studios, yeni bir oyun konsolu üzerinde çalıştığını duyurdu! İsminin “Mad Box” olacağını öğrendiğimiz bu yeni oyun konsolu sadece 2-3 markaya mahkum olan konsol oyuncularını sevindirecek gibi duruyor. Ciddi anlamda satış rakamlarına ulaşan 3 firma Sony, Microsoft ve Nintendo’nun karşısına iddialı bir rakip geliyor. Slightly Mad Studios İcra Kurulu Başkanı Ian Bell, Mad Box ile ilgili olarak Twitter hesabından android tabanlı bir konsol geliştirmediklerini ve tamamen kendi işletim sistemi bulunan en az Playstation ve Xbox kadar iddialı bir konsol ortaya koyacaklarını açıkladı.

Mad Box Nasıl Olacak?

Mad Box Oyun Konsolu

Slightly Mad Studios’un iddialarına göre 4K çözünürlükte 60 fps oyunların oynanabileceği aynı zamanda  oyunların VR ile destekleneceği açıklandı. Ayrıca geliştiriciler için ücretsiz bir oyun motoru da sunacakları gelen haberler arasında.

Konsollar için oyun geliştirenlere uyumlu bir ortam vaadeden Slightly Mad Studios, geliştirdikleri oyunları Mad Box’a kolaylıkla adapte edeceklerini de belirtiyor. Ayrıca cross platform multiplayer oyunlara da izin vereceklerini belirten şirket sektörü epey kızıştıracak gibi duruyor.

Diğer konsolların haricinde Mad Box sahipleri PC sahibi oyuncularla da multiplayer oyunlar oynayabilecek. Bu açıklamanın tek üzücü tarafı ise epey uzun bir süre beklemek zorunda olmamız. En iyi ihtimalle 3 yıl sonra piyasaya çıkacak olan Mad Box bizi şimdiden sabırsızlandırmaya başladı bile!

Kaynak: Oyun Troll