Yeni Volvo S60 Hibrit, resmi olarak Amerika’da duyuruldu. Hibrit motora sahip yeni S60, aynı zamanda Polestar desteği ile de dikkat çekiyor.

 

Yeni Volvo S60 Hibrit 2019

Son yıllarda harika işlere imza atan İsveçli Volvo markası, sevilen S60 modelinin yeni üyesini geçtiğimiz günlerde tanıttı. D sınıfı sedan segmentinde önemli bir oyuncu olarak bilinen S60, Volvo’nun tüm araçlarında görmeye alıştığımız tasarım anlayışının devamı niteliğinde.

Volvo S60 Hibrit

Teknolojik olarak donatılmış yeni Volvo S60 2019, 9 inçlik Sensus Connect adı verilen bir multimedya sistemine sahip. Acil durum frenleme ve şerit takip sistemi gibi teknolojileri de standart olarak bünyesind barındırıyor. Son yıllarda neredeyse tüm araçlarda ses sisteminin kalitesi ile ilgili bir yarış da söz konusu. Yeni Volvo S60 modelinde de Bowers&Wilkins tarafından üretilmiş stereo ses sistemi yer alıyor. Tüm bunların yanında belki de en önemli teknolojik detay olarak 130 km/s hızına kadar çıkabilen adaptif otonom sürüş teknolojisi, yani bir başka deyişle otomatik pilot özelliği de opsiyon olarak sunuluyor.

Volvo’da alıştığımızın aksine bu araçta şimdilik bir dizel seçeneğine yer verilmiyor. Araçta 3 farklı motor seçeneği olacağı duyuruldu. Bunlardan ikisi benzinli diğeri ise hibrit olacak. 250 beygir gücü ve 350 Nm tork üreten 2.0 litrelik t5 benzinli motorun yanında 310 beygir güç ve 400 Nm tork üreten T6 motor seçenekleri olacak. Hibrit motor ise T8 olarak adlandırılıyor ve 309, 405 ve 415 beygir gücü üreten 3 farklı versiyon ile satışa sunulacak. 405 ve 415 beygirlik versiyonlarında “Polestar dokunuşu” olarak isimlendirilen lastik, fren, motor ve süspansiyonun koordineli şekilde çalışmasını sağlayan bir yazılımı da barındırıyor olacak.

Volvo S60 Hibrit

Yeni Volvo S60 Hibrit, Momentum, R-Design ve Inscription adı verilen 3 farklı donanım paketiyle satışa çıkacak. Yeni Volvo S60 2019’un Amerika’daki başlangıç fiyatı şimdilik 35.000 USD seviyelerinde görünüyor. Ülkemizle ilgili herhangi bir resmi açıklama olmamasına karşın vergiler sebebiyle 300.000 TL ve üzerinde bir fiyatlamaya sahip olacağını tahmin ediyoruz.