Kısa zaman önce BMW 4 Coupe 2021 modelinin tasarımı resmileşti ve bir anda büyük bir tartışma başladı. BMW, markasıyla özdeşleşmiş ön ızgara tasarımında radikal bir değişikliğe giderek tampona kadar uzanan bir tasarım ortaya koydu. Markanın sevenleri ve halihazırdaki kullanıcıları bu tasarımda ikiye bölünmüş durumda. Durum öyle bir hal aldı ki artık bazı kişiler bu tasarımı kendileri revize ederek BMW markasının bu kararı yeniden değerlendirmesini talep ediyor.

Carbuzz’ın haberine göre ismi bilinmeyen bir tasarımcı BMW 4 Coupe modelinin yeni tasarımını revize ederek mevcut çizgisine yakınlaştırmış gözüküyor. BMW ikonik tasarımının olmazsa olmazı bu “böbrekler” bizce de bu haliyle daha güzel gözüküyor. Buna karşın BMW’nin tanıttığı uzun böbrekleri beğenenleri sayısı hiç de az değil.

BMW bu tasarım kararından geri adım atacak mı bilinmez ama; yeni bir model hakkında insanların oldukça fazla konuşmalarını sağladığı kesin. Daha önce Tesla’nın Cybertruck aracı benzersiz bir pick-up tasarımıyla tanıtıldığında tüm dünyanın konuşmasını sağlamıştı. BMW de tasarım diline zarar vermeden kendinden bahsettirecek bir değişilik yapmış gibi görünüyor. Siz yeni BMW Serisi Coupe tasarımlarından hangisini daha çok beğendiniz? Lütfen yorumlarda belirtin.