Yeni Nokia 9

Muhtemelen siz de Nokia’nın tekrardan piyasaya iddiali şekilde döneceğini duymuşsunuzdur. Merakla beklenen Nokia 9‘un yurtdışı satış fiyatı belli oldu! Haberler maalesef güzel değil :)Nokia’nın en üst segment akıllı telefonlara rakip olarak piyasaya süreceği Nokia 9‘un satış fiyatı tamı tamına 1000 dolar olacak. Haydi gelin bu 1000 dolarlık canavarın özelliklerine şöyle bir bakalım;

Nokia’nın yeni amiral gemisi Nokia 9, tasarım olarak da Samsung Galaxy Note 9’a benzerlik gösteriyor. Nokia 9′da da parmak izi sensörünün 5,7 inçlik ekranın üzerinde olması bekleniyor. Qualcomm‘un en güçlü ve en yeni işlemcisi olan Snapdragon 845 ile birlikte gelecek olan Nokia 9 üst düzey bir performans vaadiyle karşımıza çıkacak. Özellikle kamera alanında da eskiden olduğu gibi Zeiss mercekleriyle iddialı duruşunu sürdürüyor. Nokia 9’un 5 adet kamerayla geleceği ve her birinin farklı özellikte sansörlere sahip olacağı söyleniyor.

Nokia 9

Yeni Nokia 9’un Ağustos ayında Berlin’de gerçekleşecek olan IFA fuarında tanıtılması bekleniyor. O ana kadar ne yazık ki hiçbir özellik kesinleşmiş değil. Son olarak Nokia 9’un ülkemizde 5000-6000 TL bandında bir fiyatlamaya sahip olacağını tahmin ediyoruz. Nokia bunca yıldan sonra Apple ve Samsung’a bir alternatif olabilecek mi, göreceğiz.