İşte beklediğimiz o büyük gün neredeyse geldi! Playstation 5 ne zaman çıkacak diye birbirimize sorup durduğumuz şu karantina günlerinde can sıkıntımıza derman olacak cevap Sony’den geliyor. Hemen evimize giremeyecek olsa da Playstation 5 çok yakın bir tarihte tanıtılacak.

Playstation 5 Tanıtım Tarihi

Playstation 5, 4 Haziran 2020 tarihinde resmen tanıtılıyor! Yaklaşık 4 gün sonra Playstation 5 hakkındaki tüm sorularımız cevap bulacak. Yüksek teknik özelliklere sahip olması beklenen Playstation 5, 4 Haziran’da Sony tarafından tanıtılacak.

Playstation CEO’su Jim Ryan, etkinliğin yaklaşık olarak 1 saat süreceğini açıkladı. Etkinlikle alakalı daha fazla detay verilmezken; bu etkinlikte cihazın teknik özelliklerinin yanında tasarımının da gösterilmesi bekleniyor. Aynı zamanda piyasaya çıkış tarihi ve yurt dışı sayış fiyatının da paylaşılacağı dedikodular arasında.

Playstation 5 Tanıtımı Ne Zaman?

Playstaion 5 tanıtımı 4 Haziran’da Türkiye saati ile saat 23:00’da gerçekleştirilecek. Tanıtımı kaçırmamak ve anlık olarak tüm bildirimlere göz atmak için Playstation global sosyal medya hesaplarını takip etmenizi öneririz. Aynı zamanda yayını playstation.com/ps5 adresinden izleyebilirsiniz.

Edit: Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşanan olaylar sebebiyle etkinlik belirsiz bir tarihe ertelendi.