Ülkemizde günden güne popülerleşen Honor markası, yeni telefonu Play 4 Pro modelinde ilgi çekici bir işe imza atıyor. Sıcaklık ölçümü yapabilen sensörle birlikte üretilecek Honor Play 4 Pro, Covid-19 pandemisinin olduğu günlerde farklı bir ihtiyaca da yanıt vermiş olacak. Gelin bu özelliğin yanında Honor Play 4 Pro’nun diğer özelliklerien göz atalım;

Huawei’nin alt markası olan Honor makul fiyatlara güçlü donanım seçenekleri sunarken çalışmalarını yenilikçi adımlarla taçlandırmaya başlıyor. Arka kamera bölümüne yerleştirilen sensör sayesinde -20 ile 100 derece arasındaki sıcaklıkları ölçebilecek. Kirin 990 işlemci ve 8 GB RAM donanımıyla gelecek olan Honor Play 4 Pro’nun bataryası 4.200 mAh kapasiteye sahip olacak. Ekranın boyutu ise 6,57 inç.

Kamera

Honor Play 4 Pro, önde 32 megapiksel ve 8 megapiksel olmak üzere iki, arkada 40 megapiksel ve 8 megapiksel olmak üzere iki, toplamda 4 kameraya sahip olacak. Hızlı şarj teknolojisi bulunan bu modelin eksi yönüne gelecek olursak; Huawei telefonlarda olduğu gibi Google servisleri kullanılamayacak. Huawe kendi uygulama marketi ile bu eksiği kapatmak için canla başla çalışırken, tüketicileri tatmin etme noktasında ne kadar başarılı olacak; bekleyip göreceğiz.

Honor Play 4 Pro

Fiyat

Honor Play 4 Pro’nun yurt dışı fiyatına gelecek olursak; başlangıç donanım özelliklerinde 365 Euro gibi bir fiyatla karşılaşıyoruz. Piyasaya çıkana kadar vergilendirmelerde olabilecek değişimleri kestiremediğimiz için artık tahminde bulunamıyoruz.

Lidar sensörlerinin yanında sıcaklık sensörlerini de görmeye başladığımız akıllı telefon piyasasında markalar artık akıllı cihazları tabiri caizse bir isviçre çakısına dönüştürmeye başladı.