Katlanabilir Ekranlı Telefon: Samsung Galaxy Fold

Bu hafta çok fazla Samsung haberi yaptık ama buna mecburuz. Bir çok yeni modeli aynı anda tanıtan Samsung şu günlerin en çok konuşulan konularından biri olmayı başardı. S10 serisinin yanında katlanabilir ekranlı telefonu Samsung Fold’u tanıtan şirket başarılı bir kampanyaya imza attı. Herkesin merak ettiği Samsung Galaxy Fold‘a yakından bakalım;

Samsung Galaxy Fold

Samsung Galaxy Fold uzun zamandır hakkında çok fazla dedikodu türetilen bir model. 7.3 inç Dinamik AMOLED iç ekran ve 4.6 inç dış ekran olmak üzerde iki ekrana sahip olan Samsung Galaxy Fold, Snapdragon 855 işlemciye sahip olacak. Bu model 12 GB ram ve 512 GB hafızasıyla standart olacak. Arkasında 16 megapiksel F2.2 ultra geniş açı, 12 megapiksel F1.5/F2.4 geniş açı ve 12 megapiksel f2.7 telefoto olmak üzere üç adet lens bulunuyor. Kapakta ise 10 megapiksellik f2.2 bir kamera bulunuyor. 4380 mAh pil kapasitesi bulunan Samsung Galaxy Fold bu geniş ekran seçenğiyle bir şarj problemi yaşayacak mı göreceğiz.

Samsung Galaxy Fold

Samsung Galaxy Fold Fiyatı

Henüz piyasaya çıkmamış olan Samsung Galaxy Fold’un 3.5mm kulaklık jak girişi ve microSD kart yuvası bulunmuyor. Bunlar daha önce Samsung modellerinde görülmeyen değişiklikler. Ülkemizdeki fiyatı henüz netlik kazanmasa da telefonun Amerika Birleşik Devletleri’nde satış fiyatı 1980 USD olacak. Bu haliyle bile yeterince korkutucu değil mi? Bizim tahminimiz Samsung Galaxy Fold’un Türkiye fiyatının yaklaşık 13.000 TL olacağı yönünde.

 

 

S