Playstation 5 Ne Zaman Geliyor?

Playstation 5 playstation 5 Playstation 5 Ne Zaman Geliyor? playstation5 1 1050x700

PlayStation 4, Pro hamlesinden sonra bir süre daha evimizin baş köşesinde duracak gibi görünüyor fakat; 4k oyunların yaygınlaşması ve battleroyale gibi sistemleri zorlayan oyun tarzlarının popülerleşmesi Playstation 5 lansmanını öne çekebilir mi?

Sony, PlayStation 5 çıkarma konusunda çekimser. Tahmin edebileceğiniz gibi kısa aralıklarla yeni bir konsol çıkarmak tüketicilerin tepkisini çekecek bir durum. Playstation 4 hala satışı devam etmekte ve kar getirmekte olan bir oyun konsolu. Bu sebeple mevcut tüketicilerinin tepkisini çekmemek adına bu tarih mümkün olduğunca öteleniyor.

Playstation 5 Ne Zaman Çıkacak?

NPD Group analisti Mat Piscatella Gaming Bolt’ta yaptığı açıklamada Sony’nin Playstation 5‘i 2020 yılında çıkaracağına dair tahminlerini paylaştı. Sektördeki genel görüşün de 2020 ve 2021 yılları itibariyle Playstation 5‘in lansmanı yapılacağı yönünde olduğunu belirtelim.

Playstation 5 playstation 5 Playstation 5 Ne Zaman Geliyor? playstation5 1 1

Tabii ki şunu unutmamak lazım, Playstation 4 duyurulmadan önce de tahmin edilen süreler oldukça öne çekilmiş ve Sony bu konuda sürpriz yapmıştı. Eğer aklınızda bir konsol alma düşüncesi var ise bunu bir an önce gerçekleştirin zira; biraz daha ertelerseniz Playstation 4 almak size biraz pahalıya ve bolca pişmanlığa mal olabilir.

Ne Almalıyız?

Son olarak Xbox One X‘in duyurulması Sony üzerinde muazzam bir baskı yaratıyor. Bu sebeple süreler Xbox’ın satış rakamlarına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu sebeple Playstation fanı olan biri olarak 2018 itibariyle alınması en mantıklı konsolun donanım avantajı sebebiyle Xbox One X olduğunu düşünüyorum. Eğer hangi konsolu alsam diye düşünüyorsanız ve bekleyecek zamanınız yoksa Xbox One X’i tercih edin, ben ise Playstation 5‘i bekleyeceğim. 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir