Netflix son dönemlerin en çok tercih edilen online dizi ve film izleme uygulamalarının başında geliyor. Bilmeyenler için söyleyelim içerisinde popüler bir çok yerli ve yabancı diziyi barındırıyor fakat; bu konu halihazırda üye olanlar için. Netflix hesabınızı kapatmayı veya ara vermeyi düşünmeye başladıysanız size yardımcı olmak için buradayız. Gelin Netflix Aboneliğinizi Nasıl İptal Edebilirsiniz öğrenelim;

Netflix Aboneliğimi Nasıl İptal Edebilirim?

Netflix’te iptal etmek istediğiniz bir aboneliğiniz var ise, önce Netflix uygulamasına gitmeniz veya web tarayıcınızda açmanız gerekir. Sonrasında, sayfada sağ üst köşesindeki hesap simgesine tıklayın ve “Hesap” ı seçin.”Üyelik ve Faturalandırma” kısmının altında bulunan “Üyeliği İptal Et” yazan bir düğme göreceksiniz – buna tıklayın ve üyeliğinizi iptal etme veya üyeliğinizi düşürme seçeneğinin bulunduğu yeni bir sayfaya yönlendirileceksiniz.

Bir HD Standard veya 4K Premium planına aboneyseniz, platforma erişiminizi kaybetmeden bir miktar tasarruf yapmak için hesabınızı bir Standard Definition planına düşürmeyi deneyebilirsiniz. Eğer böyle bir düşünceniz yoksa üyeliğinizi durdurmak için (Cancel) “İptal Etme” düğmesini tıklayın. Aboneliğinizi iptal ettiğinizde, geçerli ödeme döneminin sonuna kadar Netflix hesabınıza erişmeye devam edebilirsiniz.

İptal ettiğinizde hesabınızda daha önceden kazanmış olduğunuz Netflix hediye kartınız veya promosyon bakiyeniz varsa, bakiye bitene kadar yayın izlemeye devam edebilirsiniz. Bu promosyonlar bittikten sonra iptal otomatik olarak gerçekleşir. Netflix’e olan üyeliğinizi iptal ettikten sonra en fazla 10 ay boyunca profiliniz, favori şovlarınız ve hesap bilgileriniz eski durumuna getirilebilir. Yapmanız gereken tek şey Netflix’e tekrardan abone olmak. Tüm görüntüleme tercihleriniz sizi bekliyor olacak.

Netflix Aboneliğinizi Nasıl İptal Edebilirsiniz?

Netflix Ücretsiz Deneme Nasıl İptal Edilir?

Bir aylık ücretsiz Netflix deneme sürümü seçtiyseniz ve ücretli abonelik için ödeme yapmak istemediğinize karar verdiyseniz, hesabınızı tamamen aynı şekilde iptal edebilirsiniz. Burada bir uyarıda bulunalım; Ücretsiz deneme sürümünüz bitmeden hesabınızı iptal etmezseniz, sonraki akış ayı için otomatik olarak ücret kesintisi yapacaktır. Yine de bu noktada korkmaya gerek yok. Ücretsiz deneme süreniz sona ermek üzereyken Netflix size bir hatırlatıcı gönderecektir.

Netflix Profili Nasıl Kaldırılır?

Netflix hesabınızdaki bir profili silmek isterseniz, uygulamanın sağ üst köşesindeki hesap simgesine gidin ve ‘Profilleri Yönet’i seçin. Farklı profil simgeleriniz, sol alt köşede bir kalem simgesiyle belirecektir; Değiştirmek istediğiniz hesabın simgesine tıklayın ve oradan profili düzenleyebilirsiniz. Burada profilin adını, dili, simge görüntüsünü ve yetişkin içerik filtrelerini değiştirme seçeneğine sahipsiniz (küçük çocuklarınız varsa ve görüntülerini çocuk dostu gösterilerle sınırlandırmak istiyorsanız). Ana hesap profiliniz olmadığı sürece, buradaki profili de silebilirsiniz, bu durumda, ondan kurtulmak için tüm hesabı silmeniz gerekir. Bir profili tamamen sildiğinizde, o profildeki gelen görüntüleme geçmişi de silinmektedir.

Netflix Görüntüleme Geçmişimi Silebilir miyim?

Netflix aboneliğinizi nasıl iptal ettirebileceğinizi biliyorsunuz fakat sadece gizlenmek istiyorsanız da size bir çözümümüz var. Eğer netflix görüntüleme geçmişinizden başlıkları gizlemek istiyorsanız, önce görüntüleme geçmişinizi silmek istediğiniz profili seçmeniz gerekir. Oradayken, hesap simgesine tıklayın ve açılır menüden “Hesap” ı seçin. Profilde, ‘Profilim’ bölümüne gidin ve yakın zamanda izlediğiniz tüm şovların görüneceği ‘Etkinliğim’i tıklayın. Görüntüleme etkinliğinizin altında, görüntüleme geçmişinizi kaldırmak için ‘Tümünü gizle’ düğmesini tıklayabilirsiniz – bu işlemin geri alınamayacağını unutmayın. Sildiğiniz geçmiş size daha sonra önerilmeyecektir.