Samsung Galaxy Z Flip

Samsung, Galaxy Fold talihsizliğinden sonra katlanabilir ekranlı telefon üretmekten vazgeçmedi ve yeni telefonunu satışa çıkardı. Geçtiğimiz günlerde duyurulan Samsung Galaxy Z Flip artık sipariş verilebilir durumda. Sipariş verir misiniz bilemeyiz ama; gelin bu katlanabilir ekranlı telefonun özelliklerine göz atalım;

Katlanabilir Ekran

Telefonun tek alametifarikası katalanabilir ekranı gibi duruyor; zira aynı anda duyurulan S20 serisine göre donanımsal olarak bir üstünlüğü bulunmuyor. Telefonunu yenilemek isteyenler için bir alternatif oluşturabilir mutlaka ama; fiyatını göz önünde bulundurduğumuzda buna değer mi emin olamadık.

Samsung Galaxy Z Flip

Katlanabilir ekran konusundaki problemler çözülmüşe benziyor. Samsung Fold modelinden sonra bu konuda gerekli iyileştirmeleri yapmış olacak ki duyurulur duyulmaz satışa hazır hale geldi. Ekran telefonun tam ortasından katlanarak neredeyse tam kare halini alabiliyor. Katlı haliyken kameraların bulunduğu bölümde gelen aramaları görüp yönetebileceğiniz küçük bir bölüm de bulunuyor.

Samsung Galaxy Z Flip

Katlanabilir ekranın akıllı telefon özelinde hayatımıza nasıl bir katkısı olacağı henüz net değilken, telefonun şeklen bir makyaj malzemesine benzemesi ürünün biraz daha kadınlara yönelik olduğunu düşünmemize sebep oldu. Kadınların makyaj aynalarını andıran tutuş şekli halihazırda ceplerini kullanm(a)ayan ve küçük çantalar taşıyan kadınlar için Samsung Galaxy Z Flip bir tercih sebebi olabilir.

Donanım Özellikleri

  • İşlemci: Qualcomm Snapdragon 855+
  • Ana Ekran: 6.7-inch FHD+ Dynamic AMOLED (Açılmış hali)
  • Ön Ekran: 1.1-inch Super AMOLED (Kapak üzerindeki ekran)
  • Depolama: 256GB
  • RAM: 8GB
  • Arka Kameralar: 12-megapiksel ultra-geniş-açıf/2.2 123-derece & 12-megapiksel geniş-açı f/1.8 78-derece
  • Ön camera: 10-megapiksel f/2.4 80-derece
  • Batarya: 3,300 mah
  • Boyutlar: 73.6 x 87.4 x 17.3mm (kapalı halde), 73.6 x 167.3 x 7.2mm (açık halde); 183g

Donanım özelliklerine baktığımızda günümüzün güçlü sayılabilecek donanıma sahip bir telefonu ancak son teknoloji olmadığını belirtelim. 4K video kaydı yapabileceğiniz, görece uzun sayılabilecek bir batarya performansına sahip, RAM açısından bakıldığında oldukça güçlü bir hafızaya sahip bir telefon. Ne var ki yüksek fiyatı bu konuda daha belirleyici olabilir. Samsung Galaxy Z Flip yurt dışı fiyatı 1380 ABD Doları iken ülkemizde bu fiyat 13499 TL’ye ulaşıyor.

Samsung Galaxy Z Flip