5 Kameralı Nokia 9 PureView

Bir süredir Nokia hakkında 5 kameralı telefon üreteceği yönünde bir çok dedikodu bulunuyordu. Nihayet Nokia bu konuda resmi bir açıklama yaptı ve Nokia 9 Pureview modelinin görsellerini basınla paylaştı. Gelin Nokia’nın bu ilginç tasarıma sahip pureview modeline yakından bakalım;

5 Kamera

Nokia 9 Pureview 5 Camera

Nokia 9 PureView modelinde ilk olarak 5 farklı kameradan bahsetmemiz gerekiyor. ZEISS markalı 5 adetlensi bulunan bu akıllı telefonun arka yüzeyinde flaş ve bir adet sensörle birlikte tam 7 daire var. Sensörle ilgili detaylı bilgi verilmezken bunun ToF sensörü olduğu iddia ediliyor. Bu sensör eğer söylendiği gibi ToF sensörüyse kızılötesi ışınlarla derinlik hesaplaması yapabiliyor olacak.

Önden görünüşüne baktığımızda çentik modasına uymayan bir akıllı telefon görüyoruz. Çerçeveli bir ekrana sahip olan Nokia 9 Pureview’ın parmak izi okuyucusu 5,9 inçlik ekranının ekranın üzerinde yer alıyor.

Snapdragon 845 & 8 GB RAM

Android 9.0 Pie işletim sistemiyle piyasaya çıkacak olan Nokia 9 Pureview, Snapdragon 845 işlemciyle ve 8 GB RAM donanımıyla gelecek. Ayrıca 128 GB dahili depolaması bulunan telefonun hafızası microSD ile artırılabiliyor olacak.Nokia 9 Pureview’ın ön kamerasının 12 megapiksel olacağı ve 4.150 mAh kapasiteli bir bataryayla geleceği beliriliyor.