Istanbul Crossfit Salonları

Crossfit konusunda epeydir konuşuyoruz. Şimdi sıra Istanbul’da hakkını vererek crossfit yapabileceğimiz salonlar hakkında konuşmak. Bunun için Istanbul Crossfit Salonları listemize zaman kaybetmeden geçelim;

 

Crossfit34

Crossfit34

Elimizde kesin bir kanıt yok ama bildiğimiz kadarıyla Crossfit34 Istanbul’da açılan ilk Crossfit Salonu olma özelliği taşıyor. Bu sebeple Istanbul Crossfit Salonları listemizin ilk sırasında yer alıyor. 2012 yılından bu yana Ümraniye’de faaliyet gösteren Crossfit34, Istanbul’da bu işle profesyonel olarak uğraşan bir çok kişinin yabancı olmadığı bir crossfit box. Burası rahatça crossfit antrenmanı yapacağınız, bu işi bilen bir yer. Kendisini “Old School” olarak tanımlıyor.

Crossfit34’de WOD yani her gün için planlanmış bir günün antrenmanı mevcut. Bu antrenman herkesle birlikte yaklaşık 1 saat sürecek şekilde gerçekleştiriliyor. Bu eğitim haricinde “Open GYM” denilen herkesin özgür olduğu ve bireysel çalışma yapabildiği saatler gerçekleştiriliyor.

Ne var ki Crossfit34’ün çalışma saatleriyle ilgili olan şikayetlerle birlikte bazı hocaların ilgisizliği de kulağımıza gelen olumsuzluklardan. Eğer Ümraniye’ye yakın bir yerde oturuyor veya çalışıyorsanız en iyi seçenek Crossfit34 diyebiliriz, mutlaka bir gidip görün.

Crossfif34 Adres: Şerifali Mah. Bayraktar Bulvarı Kutup Sk. No:10 Ümraniye

www.crossfit34.com

 

Crossfit Balaban

Crossfit Balaban

Üçü Istanbul’da olmak üzere dört farklı lokasyonda hizmet veren Crossfit Balaban, 2013 yılından bu yana faaliyet gösteren başarılı bir crossfit salonu. Fenerbahçe, Ataşehir ve 4.Levent şubeleriyle Istanbul’da önemli bir zincir oluşturmuş durumda. Diğer salonlara göre bir tık daha lüks ve gösterişli olduğunu söyleyebiliriz. Salon haricindeki imkanlarının da fiziksel olarak daha iyi olduğunu söylemek zorundayız. Eğitmenlerinden memnun olanlar olduğu gibi şikayetçi olanlar da mevcut. Bu tamamen kişiden kişiye değiştiği için denemeden memnun kalıp kalmayacağınızı söyleyemiyoruz. Sitesinde yer alan bilgiye göre yaklaşık 1000 üyeleri mevcut.

Corssift Balaban’da Brazilian Jiu Jitsu, Kickbox ve Boks gibi CrossFit’i destekleyen grup dersler de veriliyor. Brazilian Jiu Jitsu özelinde amatör ve profesyonel turnuvalara hazırlık yapılabildiği de yine web sitesinde belirtilmiş.

Crossfit Balaban tüm bu özellikleriyle Istanbul Crossfit Salonları listemizde önemli bir yere sahip.

Crossfit Balaban Adresler

Ataşehir: Nidakule Ataşehir Kuzey – Barbaros Mah. Begonya Sok.
No: 34746 Batı Ataşehir, 34746 İstanbul

4.Levent: Sanayi Mah. Eski Büyükdere Cad.
Silahtaroğlu Sok. No: 7/1 Kağıthane İstanbul

Fenerbahçe: Operatör Cemiz Topuzlu Cad. Türkiye İş Bankası Blokları
F-Blok 4/A 4/B Feneryolu İstanbul

www.crossfitbalaban.com

 

Crossfit Boran

Crossfit Boran

Ateş Boran tarafından kurulan ve Maltepe’de faaliyet gösteren Crossfit Boran, Anadolu yakasında crossfit antrenmanlarınızı gerçekleştirebileceğiniz güzel seçeneklerden biri. Diğer salonlara göre görece küçük bir alanda faaliyet gösteriyor ama çok kalabalık olmadığı sürece antrenmanlarınızı etkileyeceğini düşünmüyoruz.

(Ateş Boran Crossfit alanında ödüllere sahip olan ve yurtdışı temsilleriyle ülkemizi temsil eden bir sporcudur. )

Crossfit Boran Adres: Feyzullah Mh. Sidar Sk.No:10C, 34843 Maltepe/İstanbul, Turkey

www.crossfitboran.com

 

Crossfit Skylight

Crossfit Skylight

Ataşehir’de hizmet veren Crossfit Skylight, Istanbul Crossfit Salonları listemizde geniş ve büyük tesisiyle dikkat çekiyor. Zengin antrenman alanları ve temiz duş imkanlarıyla gerçekten fiziksel olarak çok doğru tasarlanmış bir Crossfit salonu. Diğer salonlar gibi burda da günün antrenmanına katılabilir ve dilerseniz salonda özgürce çalışabilirsiniz. Ayrıca Kick Box derslerine katılarak farklı bir yönde de kendinizi geliştirebilirsiniz.

Crossfit Skylight Adres: Barbaros Mah. Zaloğlu Sok. No:4-6 Ataşehir, İstanbul

www.crossfitskylight.com

 

Crossfit Levend

Crossfit Levend

Istanbul Crossfit Salonları listemizin son sırasında Crossfit Levend var. Kanyon AVM’nin hemen arkasında faaliyet gösteren Crossfit tıpkı Crossfit Boran gibi diğer salonlara göre daha küçük fiziksel bir ortamda antrenmanlarını gerçekleştiriyor. Crossfit konusunda oldukça deneyimli 3 hocanın ders verdiği bu butik Crossfit Box, kalabalık olmamasının avantajını kullanarak sporcularla birebir olarak daha fazla iletişim kurarak antrenmanların personal training havasında geçmesini sağlıyor. Üyelerinin genel olarak memnun olduğunu duyduğumuz bu salon da merkezi konumu ve yukarda saydığımız avantajlarıyla cazip bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

Crossfit Levend Adres: Esentepe mah. Feza sok. No:11/b, Kanyon AVM Arkasi, 34740 Şişli/İstanbul

www.crossfitlevend.com

 

Eğer sizde sahip olduğunuz veya gittiğiniz salonun bu listede yer almasını istiyorsanız bu yazının altına yorum olarak yazabilir ya da info@manfect.com adresine e-posta gönderebilirsiniz. Yeni salonlar açıldıkça Istanbul Crossfit Salonları listemizi zenginleştirmeye devam edeceğiz.