Xiaomi Mi 8 Lite Görücüye Çıkıyor!

Son zamanlarda en çok tercih edilen markalardan biri olan Xiaomi, Mi 8 ailesi ile beraber kendini sevdirmeyi başardı. Akıllı telefonların artan fiyatlarına alternatif olarak yeni bir telefon çıkaran Xiaomi, 8 GB Ram’e sahip olan yeni telefonu Xiaomi Mi 8 Lite‘ı görücüye çıkarıyor.

Xiaomi MI 8 Lite

8 GB RAM’lı Xiaomi Mi 8 Lite

Andorid ve Samsung’un tahtını sallamayı planlayan Xiaomi, yeni amiral emisi telefonlarıyla son derece iddialı. Ekim ayının başlarında Mi 8 Lite ve Mi 8 Pro modellerini duyuran Xiaomi, uygun fiyatı ile tercih edileceğini düşündüğü 8GB RAM’e sahip telefonu TENAA’da sundu.

Edinilen bilgiye göre, Mi 8 ailesine yeni telefon katmak isteyen Xiaomi, 8 GB Ram’i olan Xiaomi Mi 8 Lite modeli ile güncellemeyi planlıyor. Grafik olarak Adreno 512 GPU gücüne sahip olacak telefonun, Snapdragon 660 işlemciye sahip olması bekleniyor. Çeşitli renklerle satışa çıkması beklenen yeni Xiaomi modeli Mi 8 Lite, 4/6 GB RAM ve 64 ve 128 GB’a sahip dahili depolama alanlarıyla satışa çıkması planlanıyor. Belirlenen hafıza haricinde microSD kart ile de depolama aracı arttırılabiliyor.

Xiaomi mi 8 Lite

geçtiğimiz dakikalarda TENAA tarafından ”M1808D2TT” numarası ile tanıtılan Lite modelinin siyah renge sahip ön ve arka kapakları ve turuncu çerçeveye sahip olması bekleniyor. Son telefonlarındaki 6 GB’ın üstüne çıkmayı planlayan Xiaomi, 8 GB Ram ve 256 GB dahili depolamaya sahip olacak.

Batarya olarak da iyileştirmeler yapmayı planlayan firma Xiaomi Mi 8 Lite ile 3.350mAh gücünde bataryaya sahip olacak. Böylelikle Xiaomi akıllı telefon üretiminde değerleri daha üstün bir telefon piyasaya sunmuş olacak.