Dün sevgilimizle öpüşüp parklarda gezerken bugün evlerimizin içinde ne bok yicez şimdiyi düşünüyorsanız aha geldiniz vallahi sağlıklı insanlarsınız. Çünkü hala umarsızca sosyalleşen insanlar var. Covid-19 ülkemize hoşgeldin. Baya geç geldin iyi oldu yada biz öyle biliyoruz. Dünya kaça bölündü bilmiyorum ama Türkiye’de kendine bir şey olmayacağına inananlar ve elini saçına götürdü diye ateşi çıkanlar olarak 2 ye ayrıldık. Bunlarda kendi içlerinde bazı bölümlere ayrılıyor.

Bağa bişey olmaz yaaaa kendi içindeki bölümler olarak;

  1. Evde çok sıkılıyom abi napim hava da mı almıyım?
  2. Gençler ölmüyormuş abi…
  3. Biz evde buluşuyoruz ya dışarı çıkmıyoruz.
  4. İyi de sokağa çıkma yasağı gelmedi ki…
  5. Virüs mü hani nerde aplam virüs ben göremiyorum?

Mesela burda 1 ile 4 aynı bilinç yapısına sahip ama biri sadece iyi türkçe bilmekte.

covid-19

Elim saçıma deydi ateşim mi var?

  1. Makarna ve tuvalet kağıtlarının hepsini almalıyım.
  2. Eczanedeki tüm ilaçları toplamalıyım.
  3. Çift kat eldiven çift kat maske.
  4. Arama motoru “corona ölüm oranı”.
  5. Zencefil, zerdeçal, süt, çay, çorba, tavuk suyu, kara lahana…

Bir de bir buçuklar var onlar herşeyi sakince bakıp #stayhome hashtag ile hayatınıza girip plates yapmaya sağlıklı beslenmeye karabuğday unundan sağlıklı ekmekler yapmaya başlayan mini tatlı grup.

Bana sorarsanız ben hangisindeyim bilmiyorum. Evet endişeliyim etrafımda kronik hastalığı olan, yaşlı olan, bağışıklığı düşük olan sevdiklerim ve kendim için. Endişeliyim insanların evlerine bu kadar mikrop taşıdıkları ve umarsızca hayatlarına devam ettikleri için. Endişeliyim korkuyla işlerine gitmek zorunda olanlar için. En çok onlar için endişeliyim. Çünkü mecbur bırakıldıkları için. Umarım doğru olan neyse o olur hepimiz için.

Bence bu süreçte yapılması gereken; kendini dinle, plan yap, haberleri doğru kaynaklardan izle, benim gibi tüm whatsapp gruplarından çık, çalıştığın her an kendine vakit ayıramadığın için söylenip duruyodun ya, heh işte kendine vakit ayır. Ve bekle sabret her şey güzel olacak! Bir sonraki yazımda astrolojik haritanda seni neler bekl… Şaka şaka bir sonraki yazıyı bekle çok eğlencez lanet olası!