Biliyoruz bu süreçte çokça kez vazgeçmeyi düşündün. Damatlık bakmaya başladığına göre artık sona yaklaşıyoruz, artık sakin olabilirsin. Bu koşturmacada sadece seni ilgilendiren tavsiyeler vereceğiz. Bu kadar uğraştığın bir günde kötü gözükmek istemezsin değil mi? Bu yüzden kendini içindeyken iyi hissedeceğin damatlık modelleri derledik.

 

Mavinin Tonları

Düğünler artık masallardan modernliğe doğru kayıyorlar; üç parça süit ama terzide üzerine göre yapılmış.

Mavi, düğünler için anahtar renk. Renk skalası da çok geniş bir çok yerde farklı damatlık modelleri bulabilirsin.

Küçük bir detay:  Kravatını ve cep mendilini geline uydurmak en keskin geleneksel dokunuşlardan, ama damadın diğer erkeklerden kolaylıkla ayrılmasını sağlıyor.

Damatlık Modelleri

Siyah Papyon

Teknik olarak tek gerçek problem siyah papyon akşam giyilir. Bu da demek oluyor ki tören akşam değilse papyon takmamalısın. Ama tüm erkekler smokinin içinde iyi gözükürler. Bu yüzden tüm fotoğraflarda James Bond gibi çıkmakta sorun yok.

Siyah papyon ayrıca modadan anlamayan damatlar için de ideal. Birkaç parça değiştirebilirsin ama gelenekselden ayrılmak o kadar zor ki, hata yapmayı imkansızlaştırıyor. Gelenek demek papyon-kravat, beyaz gömlek ve pantolon askısı demek. Damatlık modellerinden en garanti olanı bu.

İş detaylara geldiğinde ise, tonlardan kesime kadar her şeyle oynayabilirsin. Son dönemlerde çok fazla mavi smokin ve koyu yakalı gömlek görüyoruz. Ama düz tabanlı, tek bağcıklı ayakkabı bir zorunluluk.

Damatlık Modelleri

Smart-Casual (Şık-Rahat)

Düğünler, imzaladığın kontrat için yaptığın partiler. Bir yarın tam olarak bunu bir kontrat olarak göremese de, kıyafet şeklin görüyor. Kuyruklarla ve yeni ayakkabılarla dans etmek çok zor! Bu yüzden en yakın arkadaşlarına smart-casual tarzını göstermeyi deneyebilirsin. Evet, damatlık olarak.

Bir damadın en iyi görüneceği tarz geleneksel ama biraz da rahat bir şeyler istiyorsan; takım elbise ve gömlek. Unutma birkaç düğme açık ve kravat yerine cep mendili kullan. Bu damatlık çeşitleri arasında en deneysel olanı, bunu kabul ediyoruz.

Eğer tüm takımı birarada almayı düşünüyorsan, karıştır ve birleştir. Sakın unutma, düğündeki en şık erkek sen olmak zorundasın!

Damatlık Modelleri

Hey, bu senin de düğünün! Şarkı seçiminde söz sahibi olamıyorsan oturma planına ya da temanın rengine karış. En azından oturduğun yerden göreceğin açıya sen karar ver. Bir de en iyi arkadaşların giyinme olayı var ki, asla düğündeki uzaylılar gibi görünmemeliler. Düğünden önce mutlaka onları uyar.

Damatlık modellerinin sınırılı olduğunun farkındayız; ama bu gelinlik için de geçerli. Düğün dediğimiz zaten bir klişeler silsilesi. O yüzden nasıl iyi hissediyorsan öyle giyin. Hiç tartışmasız o gün sadece sizin gününüz!