Yine o gömleğin düğmelerini bile iliklemeye üşendiğiniz tatsız bir sabaha uyandıysanız ya da gölgede üşütüp güneşte terleten cinsten bir hava varsa fazla uğraşmayın. Kot ceket bu gibi durumlarda kurtarıcı olmaya hazır. Fazla çaba sarf etmeden sizi şık gösterir, tıpkı kadınların şu minik siyah gece elbiseleri gibi.

Her sezon kullanılabilen bu parçayı çok seviyorsanız mutlaka üstünüze dikilmiş gibi duran kaliteli bir tane seçin ve kombinlerken mevsime uygun parçalar kullanmaya özen gösterin. Yine de kafanızda soru işaretleri varsa, gelin beraber birkaç kombin yapalım.

Üşüyorsanız
Boğazlı kazağın üstüne kot ceketinizi giyin ve kapüşonlu parkanızı unutmayın. Parça seçimlerinde özgürsünüz, pantolonda ya da kazakta cesur renkler kullanabilirsiniz. Yine de nötr bir çift çorap giyin ve kıyafetinizi deri botlarla tamamlayın.

Gün İçinde
Gündelik bi şıklık istiyorsanız biraz alışılmışın dışına çıkın. Bordo renk bir kabanın altına kot ceketinizi giyin ve düz renk bir gömlek seçin. Kravatınız daha spor olsun, örgü kravatlar bu ara trend. Loaferlar da yakalamak istediğiniz tarza uyum sağlayacaktır.

Denim on denim
Kot ceketinizi kot pantolonla kombinleyecekseniz ton geçişleri yapın. Açık mavi bir kot ceketle koyu mavi bir pantolon ve koyu renk spor ayakkabılar şık bir görüntü oluşturacaktır. T-shirt seçiminiz nötr renklerden yana olsun.

Yaz akşamları 
Sezonda kolaylıkla geçişi sağlayan kot ceketi, mutlaka kumaş şortlar ve beyaz sneaker ayakkabılarla giyin. Enine çizgili t-shirtle aynı renkte bir ceket seçerseniz, gözler üstünüzde olacaktır.

Kot-Şort

Kot ceket

Işılay Işık

Stil ve Moda Editörü