Çoğumuz yazı seviyoruz ama sadece sevmek yetmiyor! Stilimizi de mevsime göre değiştirmek, çizgimizi devam ettirmek zorundayız. Zira çok iyi görünsek bile ter içinde kalmayı hiçbirimiz istemeyiz, o yüzden yaz kombini belirlerken dikkat etmemiz gereken bazı şeyler var.

Havalar güzelleştikçe etkinlikleri sayısı arttığı gibi arkadaşlarımızla da daha sık buluşmaya başlıyoruz. Bu buluşmaların da hangi hava şartlarında seyredeceği çoğu zaman tahmin edilemiyor, özellikle de mevsim geçişlerinde.

Burada en önemli şey “üç parça” kuralı. Havanın durumuna göre yaz kombininizi stilinize zarar vermeden farklı varyasyonlar halinde kullanabilmek oldukça önemli. O yüzden üzerinize alacağınız ceket ya da yelek gibi öğelere kesinlikle dikkat etmelisiniz.

Katılacağımız davetler smokin giymemizi gerektirmediği sürece smart ve smart casual giyinmek hayatımızı kurtaracaktır. Bazı konseptler özelinde marka bağımsız şekilde size şu önerileri sunmak istiyoruz;

Gece Gezmesi

Tinder’da biriyleş eşleştiniz ya da iş yerinden arkadaşlarla dışar çıkacaksınız her iki durumda da yeteri kadar dikkat çekmek istiyorsanız salaş olmamaya özen gösterin. İnsanların karşısına yeni bir yaz kombini ile çıkın! Yazlık ve fazla rahat ayakkabılar yerine beyaz spor ayakkabı daha yerinde seçim olacaktır.

Açık renk bir pantolon ve üzerine koyu renk tişört-ceket kombiniyle şık ve sade bir görünüm elde etmeniz mümkün. Üstelik bu kombini neredeyse her bütçeyle yapabilirsiniz.

Yaz Kombini

Yaz Kombini

Tatil & Road Trip

Uzun süren yolculuklara ve güneşe maruz kalmanız olasıysa size daha ferah bir kombin öneriyoruz. Nefes alabilen, keten karışımı bir gömlekle işe başlayabiliriz. Unutmayın burda nefes alabilmesi çok önemli yoksa tüm günü alnınızda oluşan terleri silmekle geçirebilirsiniz.

Sıcak havaların olmazsa olmazı bir şortla devam edelim. Burda açık renk ve sade bir model yaz kombini için işimizi görecektir.

Gömlek giydiğimize göre biraz daha maskülen bir ayakkabı seçelim. Makosen bir süet ayakkabı bu doğrultuda bizim önerimiz olacaktır. Şortla bir kontrast yaratmak güzel olacaktır.

Tabii ki yola çıkmadan güneş gözlüklerimizi de yanımıza alalım!

Yaz Kombini

Yaz Kombini

Yaz Düğünü

Tam da bu zamanlarda herkes evleniyor değil mi 🙂 Eminim sizlerin de katılması gereken bir sürü düğün ve nişan töreni bulunuyor.

Bu davetlerde mecburen çok fazla smart bir çizgiden yürüyemiyoruz; biraz daha şık ve gösterişli olmamız ortama uyum sağlamamız açısından önemli.

Kışlık takım elbiseleriniz unutmanız gerek; çünkü sizi uzun süren bekleyişler ve sonrasında bir anda sürekli dans ettiğiniz bir süreç bekliyor. (Sakın yerinizde kös kös oturmayı düşünmeyin.)

Lacivert bir takım elbise ve kravat ile çok kolay bir şekilde şık görünebilirsiniz. Pantolonun paçalarının ne çok uzun ne de çok kısa olmasına dikkat edin. Kısa kullanacaksanız ayak bileklerinizin ve çok az üstünün görünmesi yeterli. Açık renk bir gömlek süt mavi veya beyaz tonları işinizi görecektir. Lacivert takımın altına kahverengi ayakkabı önermiyoruz; ülkemizdeki genel kanının aksine lacivert takım elbise altına siyah ayakkabı giymek çok daha uygun bir seçenektir. Amerika Birleşik Devletleri Başkanı’nın stil danışmanları dahi bunu savunmaktalar.

Yaz Kombini

Yaz Kombini

Haftasonu Gezmesi

Bu sefer gömleklerden biraz uzaklaşıp daha rahat bir tişört kullanmayı deneyelim. Koyu renkli ve açık renkli takımımızla kontrast yaratacak bir tişört seçerek yaz kombinimizi oluşturalım. Yeşil veya lacivert hoş olabilir.

İnce ve hava alan kumaşlara sahip takımlar her sene işe yarayacaklar o yüzden yatırım yapmaktan çekinmeyin. Lacivert takım elbisenin altına giymeyin dediğimiz kahverengi ayakkabılarınızı şimdi giyebilirsiniz. Yine de bu kombini öğlen sıcaklarında değil, akşamüstü yürüyüşlerinde, akşam yemeklerinde kullanmanızı öneririz.

Yaz Kombini

Yaz Kombini