Düğün Konsepti Fikirleri: Düğün Arabası

Düğün konsepti serimizin bir başka konusu da düğün arabası. Düğün arabaları son ana bırakılan, bazen de aceleye gelen bir konu. Konvoy kültürü olan bir ülkede yaşamamıza rağmen bu konuya ülkemizde yeterince önem verilmediğini düşünüyorum. Genelde en modern ve konforlu araçlar tercih ediliyor fakat; çok daha hoş duran alternatifler de mevcut. Düğün arabası fikirlerimiz aşağıda;

Modern Düğün Arabası

Bu son zamanlarda çoğunluğun tercihi. Eğer dış çekimi düğün günü yapıyorsanız gelinin rahat edeceği konforlu ve klimalı bir araç ayarlamanız şart. Bu araç seçiminde gelinlik modelini de mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Eğer geniş hacimli bir gelinlik alındıysa buna uygun geniş bir araç, hatta belki SUV kiralayabilirsiniz.

Süsleme konusunda da mahalle çiçekçisi çok standart bir şey yapacaktır. Bu konuda da uzmanlaşmış ya da butik işler yapan özel çiçekçilerle anlaşın. Aracın görüntüsünü tahmin edebileceğinizden fazla değiştirecektir. Aynı zamanda hem arabanın görüntüsü hem de iç mekanın ferahlığı güzel fotoğraflar çıkmasını da sağlayacaktır.

Eğer işi genel olarak abartma niyetindeyseniz limuzin de seçeneklerden biri. Unutmayın limuzin için çok şık ve fazlasıyla iddiali bir düğününüz ve buna uygun bir konseptiniz olmalı. Eğer mütevazi bir düğüne limuzinle giderseniz komik duruma düşebilirsiniz.

Modern düğün arabasını şehirde ve salonlarda davet veren çiftler için önerebiliriz. Düğünün elegant konseptini yine buna uygun şık ve modern bir araç doğru bir şekilde tamamlayabilir.

 

Klasik Düğün Arabası

Daha samimi bir hava yakalamak ve düğün konseptinin sadeliğiyle pekiştirmek için klasik araçları tercih edebilirsiniz. Özellikle üstü açık modeller harika fotoğraflar yakalamanızı da sağlayacaktır. Yukarıda belirttiğimiz gibi klasik araç kiralayacaksanız dış çekimi düğün günü yapmayın ya da çekime farklı bir araçla gidin. Bu araçlar alıştığımız konforu sağlama konusunda biraz geri kalacaklardır. Gelini düğüne kadar mümkün olduğunca az strese sokmanız çok önemli bir konu. Makyaj ve gelinlikle yeterince yorulan gelini bir de aracın konforsuzluğuyla yormayın.

Özellikle kır düğünü konseptleri için uygun olan klasik düğün arabası seçiminde de risk almayın. Bu işi profesyonel olarak yapan kiralamacılarla çalışın. Düğün günü yolda kalmak sanıyorum yaşayabileceğiniz en kötü şeylerden biri olur. Ayrıca dikkat etmeniz gereken bir konu daha var; o da üstü açık araç seçimi. Düğün tarihinize ve hava durumuna çok dikkat edin. Eğer o gün yağmur yağma ihtimali varsa yedekte bir arkadaşınızın aracını bulundurun ve ona bunu önceden söyleyin. Üstü açık klasik araçları yaz düğünleri için öneririz.

 

Bonus

Düğün Arabası

Düğününü deniz kenarında yapanlar için düğün arabasına bir alternatif daha var. Düğün alanına özel bir yat veya tekneyle gelip davetlileri şaşırtabilirsiniz. Tabii bunun için her şeyi doğru planlamanız gerekir. İneceğiniz bir iskele olması ve bu iskelenin gelinlikle rahat yürünebilir bir durumda olması gerekir. Arabaya göre biraz riskli görünse de çok havalı durabilir.